All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eldora Koci. Show all posts
Showing posts with label Eldora Koci. Show all posts

Sunday, 28 July 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013
Revista PALOMA, 27 Korrik 2013
 • Ciljeta: Im bir me ka bere te ndihem edhe me seksi
 • Shpat Kasapi: Me Aferditen jemi takuar si miq. Per momentin jam single!...
 • Devis Xherahu: Me Ertemionen ne Spanje, endrra qe m'u be realitet!
 • Blerina Braka: Nuk kam pune me zogun e Tunes, une kam zogun tim!
 • Arbana argetohet ne klub me bashkeshortin
 • Franceska: Vigani nuk eshte mashkull per mua!
 • Eldora e "BB6", super seksi per 28 vjetorin e saj. Shpendi me dhuroi nje tufe trendafila dhe nje varese Swarovski
 • Fjolla dhe Stresi "djegin" Tiranen
 • Julian Deda keshillon vellain e sapomartuar: Me mend ne koke!
 • Per pushime ne Dubai me Nora Istrefin
 • Nga Niko Komani: VIP-at me trendi te plazhit; Aferdita Dreshaj, Albana Osmani, Argjentina Ramosaj, Adrian Gaxha, Anjeza Branka, Arion Muca, Afroviti Goge, Anxhelina Hadergjonaj, Suada Sherifi, Tuna, Viola Spiro, Besa Kokedhima, Fjolla Morina, Liberta Spahiu, Emina Cunmulaj, Flaka Krelani, Jeta Faqolli, Enca Haxhiu, Oriola Marashi, Nora Istrefi, Lori Hoxha, Luana Vjollca, Roza Lati, Petrula Spiro...

Sunday, 30 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 29 Qershor 2013
 • Xhemi Shehu pas dy vitesh rikthehet ne linjat e meparshme. "Ja si humba 5 kg, tani kam peshen e vajzerise"
 • Anaidi argetohet ne club me nje stjuardese bionde seksi
 • Fotot e para te pushimeve te personazheve VIP ne bikini
 • Vigani dhe Edberi bejne namin me femra, tundohet edhe Samanta
 • Eldora e "BB6" merr dhurate pushime cift ne Spanje
 • Xhesika Berberi pas fotove ne Turqi cilesohet me e bukura ne Ballkan
 • Zbulohet i dashuri i Oltes se "Big Brother 3"
 • Elia Zaharia argetohet ne lokalin me te ri dedikuar Mbretereshes Geraldine
 • Julka dhe Andy Dj pozojne duke u puthur ne buze, tashme si prinder
 • Valza Bajra, gati per tregun latino-amerikan si kengetare
 • Besim Trena, kampioni i botes qe pelqen vajzat modele pa muskuj

Sunday, 2 June 2013

Revista PALOMA - 1 Qershor 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 1 Qershor 2013
 • Elhaida Dani: Tek "Amici" me skualifikuan qe ne audicionin e pare!
 • Eldora Koci: Djali me te cilin frekuentohesha nuk me priti pas "Big Brother"
 • Indrit Mesiti beri buje me kengen erotike "Cicat": Doja te thyeja tabute seksuale!
 • Arnida Capi: Mos e ngaterroni politiken me seksin, pushtetin e parane!
 • Dr.Flori: Tani do flas pas 23 qershorit
 • Berisha dorezohet, vendos te shkoje te "Apartamenti 2XL"
 • Besart Kallaku: Te gjithe shqiptaret jane katunare..."
 • 15-vjecari i cmendur pas Rikes: Nuk me hyn ne sy asnje femer tjeter!
 • Medita turke cmenden per Aferdita Dreshajn. E prezantojne si e dashura e Leonardo Di Caprios
 • UEFA pergenjeshtron Shaqirin: Nuk e penguam qe te mbante flamurin shqiptar

Sunday, 26 May 2013

Eldora pas daljes nga BB: Kam fituar dicka me te madhe se cmimi i nje loje...

Eldora: Dal nga “Big Brother”-i si fituese

Nje prej konkurrenteve me te forta dhe zoteruesja e nje prej sekreteve me te debatuar ne “Big Brother”, Eldora mbeti nje hap larg finales, duke u eliminuar ne televotimin surprize te se shtunes.

E eliminuar nje jave perpara “finishit”, gjithsesi vajza nga Berati del fituese, pasi arriti te fitonte simpatine e te gjithe publikut dhe te ndergjegjesonte opinionin, duke treguar sekretin e saj te madh shendetesor.

E pranishme ne “Fan Club”, emisionin e perjavshem te se dieles qe komenton te gjithe zhvillimet e ndodhura brenda ne shtepi, drejtuar nga Albana Osmani dhe me opinionist Olti Currin, Eldora u ndal ne shume tema, nga miqesite, flirti i perfolur me shpendin e deri tek apeli i saj, drejtuar te gjithe shqiptareve per dhurimin e gjakut.

Sunday, 31 March 2013

Jonilda eliminohet; Spektakli i se shtunes me mesazh te fuqishem solidariteti...

Arbana Osmani
Solidaritet ne “Big Brother”

Gjate zbulimit te njerit prej sekreteve, ne spektaklin e se shtunes mbrema, produksioni i “Big Brother” ka percjelle nje mesazh te fuqishem.

Fokusi ka qene tek ndergjegjesimi i publikut per te dhene gjak, per te shpetuar jete.

Ata e kane dhene te paret kete shembull. Banorja per te cilen behet fjale eshte Eldora. Ajo eshte talasemike.

Semundja e veshtire kushtezon jeten e cdo te prekuri dhe nuk ka qene ndryshe edhe per vajzen nga Berati, e cila vuan prej saj, por ajo ka vendosur mos ta lere semundjen ta mposhte.

Big Brother: Zbulohet sekreti i madh i Eldores...

Eldora Koci
Nena e Eldores: Peripecite e te jetuarit me talasemi

Ne spektaklin e “Big Brother”, diten e shtune, u zbulua sekreti i madh i Eldores.

27-vjecarja, e lindur me semundjen e talasemise, ka nevoje te vazhdueshme per transfuzione gjaku per te jetuar.

E megjithate, duke u shnderruar ne nje shembull force dhe kurajo njerezore brenda “Big Brother”, e reja nga Berati ia ka dale te sfidoje semundjen semundjen e parakurueshme, duke u futur edhe ne Universitetin e Infermierise e duke bere nje jete krejtesisht te zakonshme.

Sunday, 24 March 2013

Eldora e BB6, vajza talasemike qe synon cmimin e madh, per te paguar sherimin...

Eldora BB6Eldora, vajza talasemike ne “BB” per cmimin e madh, aq sa kushton operacioni

Jam talasemik, nuk eshte ndonje sekret i bukur, ndaj per lojtarin qe ka marre persiper ta zbuloje kete semundje publikisht, vertet ka marre persiper nje risk qe edhe e vuan. Ndoshta ky sekret mund te jete nje karte e fuqishme per t’i fituar ato para dhe per te bere nderhyrjen mjekesore per sherimin e kesaj semundjeje trasheguese. Nga hamendesimet e deritanishme thuhet se banorja qe e ruan kete sekret eshte 27-vjecarja Eldora Koci, studente ne degen e Infermierise. Nuk mund te jemi 100 per qind te sigurt, por nisur nga rrefimet e fqinjeve te saj, te cilet pohojne se nje infermiere hynte ne shtepine e saj per t’i bere transfuzion gjaku cdo dy jave, jemi perpjekur te zbulojme sadopak rreth kesaj te vertete.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online