All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elhaida Dani. Show all posts
Showing posts with label Elhaida Dani. Show all posts

Friday, 5 July 2013

Cocciante i Elhaides, me veshje shqiptare...

photo: roland tasho
Cocciante, Sequi & Kukan me veshje shqiptare

Fotografi i njohur Roland Tasho ka nje hobi te vjeter. Prej 12 vjetesh, ai fotografon artiste, diplomate, historiane, albanologe, studiues nga gjithe bota, te veshur me kostume popullore te krahinave te ndryshme te vendit tone.

Ne galerine e personazheve te Tashos tashme bejne pjese 50 emra te njohur nga fushat e mesiperme. Zoti Tasho na ofroi per botim kete numer tre foto qe ai i ka bere se fundi ne Tirane.

Kengetari i njohur italian , Ricardo Cocciante, ambasadori i Delegacionit Europian, Ettore Sequi dhe europarlamentari Eduard Kukan kane pozuar per te vetem pak jave me pare. Idea origjinale e Tashos ka marre shtyse nga nje pikture e cila portretizon Lord Bajronin me veshje shqiptare. Kjo pikture eshte bere fiks 200 vjet me pare, me 1813.

Tuesday, 11 June 2013

Revista PALOMA - 8 Qershor 2013

Revista PALOMA, 8 Qershor 2013
 • Anaidi: Kembengula te ndaheshim qe brenda. Prinderit e mi kane pare te kaloj shume femra si Joana.
 • Joana: U lidh per te fituar parate, mjere familja per hipokritin! Orestin e ka perdorur, nuk kujdeset per te!
 • Iliri: Une fituesi i zemrave te shqiptareve, Anaidi - fituesi televiziv! Anisa do te me bej baba te binjakeve!
 • Shpendi dhe Eldora i shprehin dashurine njeri-tjetrit
 • Rama dhe Berisha i thone jo Barbara d'Ursos-s. Ja sa u pagua per ditet ne Tirane!
 • Sinan Hoxha: Ne katundin tim nuk e njohim botoks-in!
 • Ardit Gjebrea: Nuk do largohem nga TV Klan!
 • Transformimi i Big Brother-istave
 • Elhaida Dani dhe Ricardo Cocciante se bashku ne finalen e Top Fest-it
 • Bleona Qereti: Kam qene te shtepia e Leonardo Di Caprios
 • Zana Krasniqi behet nene
 • Soni Malaj dhe Mirko martohen ne publik

Saturday, 8 June 2013

Elhaida dhe Cocciante, pritje madheshtore ne Shkoder....

Shkoder, pritje e vecante per Elhaida Danin dhe Ricardo Cocciante

Kengetarja e talentuar shkodrane, Elhaida Dani, fituese e “Voice of Italy” dhe kantautori i njohur italian, Ricardo Cocciante, kane udhetuar sot drejt qytetit verior te Shkodres, vendlindjes se Danit, aty ku ajo u formua dhe u rrit si kengetare. Ne ceremonine e organizuar ne sheshin e pedonales perpara Bashkise, krahas nje numri te madh te qytetareve shkodrane, mesuesve dhe pedagogeve te shkolles se mesme artistike “Prenke Jakova” ku studiuoi Elhaida etj, e pranishme ishte edhe Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, si dhe kandidatet e tjere per deputete te Partise Demokratike per Qarkun e Shkodres.

Elhaida dhe Cocciante ne Shqiperi, vazhdojne pritjet dhe nderimet zyrtare... [VIDEO]

Fituesja e “The Voice of Italy” ne Shqiperi

Vazhdojne pritjet dhe nderimet zyrtare per Elhaida Danin dhe kantautorin Riccardo Cocciante.

Presidenti i Republikes Bujar Nishani i akordoi zerit te njohur te muzikes italiane titullin “Naim Frasheri” me motivacionin: Si nje artist mbareboteror, mik i shquar i Shqiperise, i cili ka kontribuar ne promovimin dhe lartesimin e talenteve dhe vlerave te tyre shpirterore"

"Zoti Cocciante, ju e shoqeruat Elhaiden tone te dashur ne majat e suksesit, te suksesit te kultures, te artit, te muzikes, te talentit. Por kultura, muzika e kengetareve italiane, midis te cileve edhe ju, ka nje vend te vecante midis shqiptareve dhe Shqiperise", tha presidenti Nishani.

Monday, 3 June 2013

Elhaida shqiptareve: "Keep Calm", nuk do merrem me politike...

Elhaida Dani "qeteson" shqiptaret: Nuk do merrem me politike

Shqiptarja Elhaida Dani pas triumfit ne “The Voice of Italy” nuk ka dhene asnje interviste per mediat shqiptare pasi ndalohet nga produksioni i Rai-t.

Por kengetarja ka zgjedhur Facebook te falenderoje shqiptaret per besimin tek ajo madje shprehet e kenaqur qe ka marre urime nga persona qe nuk e mendonte kurre se do e telefononin.

“Faleminderit! Faleminderit me zemer per cdo urim dhe mbeshtetje nga fillimi e deri tani... Po kaloj disa momente shume te bukura. Kam marre urime nga njerez qe nuk mendoja ndonjehere me te cilet do Kisha mundesine te komunikoja. Ashtu sic falenderova Italine te enjten qe besoi ne mua, ashtu falenderova dhe Shqiperine time ne shqip ''Faleminderit''. Faleminderit dhe nje here dhe me falni shume qe nuk kam arritur te kthej pergjigje te gjitheve. Nje perqafim te sinqerte Elhaida”, shkruan Dani ne rrjetin social Facebook.

Sunday, 2 June 2013

Revista PALOMA - 1 Qershor 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 1 Qershor 2013
 • Elhaida Dani: Tek "Amici" me skualifikuan qe ne audicionin e pare!
 • Eldora Koci: Djali me te cilin frekuentohesha nuk me priti pas "Big Brother"
 • Indrit Mesiti beri buje me kengen erotike "Cicat": Doja te thyeja tabute seksuale!
 • Arnida Capi: Mos e ngaterroni politiken me seksin, pushtetin e parane!
 • Dr.Flori: Tani do flas pas 23 qershorit
 • Berisha dorezohet, vendos te shkoje te "Apartamenti 2XL"
 • Besart Kallaku: Te gjithe shqiptaret jane katunare..."
 • 15-vjecari i cmendur pas Rikes: Nuk me hyn ne sy asnje femer tjeter!
 • Medita turke cmenden per Aferdita Dreshajn. E prezantojne si e dashura e Leonardo Di Caprios
 • UEFA pergenjeshtron Shaqirin: Nuk e penguam qe te mbante flamurin shqiptar

Friday, 31 May 2013

Elhaida pas "Voice", synon "Sanremo"-n

Emocionet e para te Elhaides: Me duhet te marr veten nga kjo enderr

Elhaida Dani, 19-vjecarja e cila beri krenare shqiptaret ne mbare boten, menjehere pasi triumfoi ne edicionin pare te “The Voice of Italy”, ka shprehur emocionet e para per mediat italiane. Elhaida ndihet ne qiellin e shtate, nderkohe qe fitoren ja dedikon prinderve.

Sigurisht ajo nuk le pa shprehur mirenjohjen e thelle ndaj kengetarit te madh, Riccardo Cocciante, i cili pervec mbeshtetjes i dhuroi edhe nje kenge te shkruar nga vete ai, "When love calls your name".

Elhaida Dani eshte shpallur fituese e edicionit te pare te "The Voice of Italy". Ajo ka arritur te marre 72% te votave te publikut. Elhaida ishte pretendentja kryesore dhe mediat italiane e kishin parashikuar fitoren e saj.

Saturday, 25 May 2013

Revista BLUETOOTH - 25 Maj 2013

Revista BLUETOOTH, 25 Maj 2013
 • "Malagata"; Ronela: Macja e zeze me ka ndjekur gjithe jeten. Ju rrefej amanetin e tim eti; Elgit Doda: Surprizat nuk kane te sosur, se shpejti me nje kenge solo
 • Joana e "BB6": Jani me kerkoi te ktheheshim bashke. Mendimi im per banoret. Anaidi mashkulli qe dua perkrah meje. 
 • Dafina Zeqiri: Kam 23 vjet pa folur me babin; E verteta e fejeses me Dj Blunt. "Videofestin" kete vit do ta ndjek nga New York-u.
 • Aurela Hoxha, josh me linjat
 • Albano Bogdo semure, mungon ne "2XL" prej tri javesh
 • Vigani: Anaidi fitues, Rikja dhe Iliri s'meritojne finale. Ne facebook 4000 kerkesa e 1000 mesazhe brenda ores. S'e kam takuar te dashurin e Elenes, nese do, eshte i mireseardhur.
 • Falemnderit Elhaida!
 • Noizy xhiron klip me Bjordin
 • Perballja e pare mes Rovena Stefes dhe gocave te "Thumb"
 • "Bota jone ti!" - koncepti krijues pas fushates se AMC

Friday, 24 May 2013

Elhaida Dani sukses i jashtezakonshem, shkon ne finale... [VIDEO]

Elhaida Dani kalon ne finalen e "The Voice of Italy"

Kengetarja shqiptare, qe po konkurron ne edicionin e The Voice of Italy, ka arritur nje sukses te jashtezakonshem, duke siguruar pjesemarrjen ne naten finale te ketij spektakli.

Pas jave e jave te tera lavderimesh, per 19-vjecaren e talentuar nga qyteti i Shkodres, tashme Elhaida i ka kaluar kufijte e te mahniturit me performancat e saj. Ne naten gjysmefinale, ajo u paraqit me “I believe i can fly”, ndersa votimi kesaj radhe ishte i ndare ne dy pjese.

Saturday, 18 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 18 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 18 Maj 2013
 • Arian Cani, 45-vjetori hot. Politikane dhe artiste mes balerinash seksi topless
 • Flori Mumajesi e akuzon se nuk di te kendoje, reagon Gaxha: Ti je gei! Adriani: Nuk e kam ekzagjeruar me fjalen gei, se ia kam falur shume here ofendimet, nuk ballafaqohem me te se nuk ia vlen.
 • Ja cfare ben Joana pas daljes nga "Big Brother", fotot. Ervini i "BB4": Cfare me tha per Janin dhe Anaidin.
 • Kleoniki Delijorgji vjen me foto shume sensuale. Niki: Do doja te sfiloja per "Victoria's Secret"
 • Anjeza Shahini: Ndihem mire, fejesa eshte ne planet tona
 • Rikja fut ne sherr Ilirin me Elonen, plas xhelozia, e duan te dy per vete
 • Dalja e Joanes, ul adrenalinen e Anaidit. Shpendi i papozicionuar, nuk merret vesh ke pelqen dhe ke jo
 • Ermal Merdani: Finalistet sipas meje!
 • Kush e vesh Ilir Meten?

Thursday, 16 May 2013

Elhaida, gjysmefinaliste e "The Voice of Italy"... [VIDEO]

Elhaida Dani, gjysmefinalistja e pare e “The Voice of Italy”

Me nje interpretim te mrekullueshem, trondites, prekes te kenges "Adagio", Elhaida fiton e kalon ne gjysmefinale. “Sot vure motorin turbo” i thote anetari i jurise Pelù duke vleresuar fuqine e zerit te vajzes nga Shkodra. “Do te kesh thyer disa llampadare ne shtepite e italianeve” vlereson ndryshe zerin e Elhaides Rafaella Carrà.

Jepet verdikti: i pari ai i publikut, me pas Cocciante: ne zarfin me emrin e votuar nga publiku, emri i Elhaides. E duartrokitjet e zjarrta ne salle e syte e qeshur te kater anetareve te jurise shprehin me se miri se jane edhe ata te te njejtit mendim: Elhaida meriton te jete gjysmefinalistja e pare e "The Voice of Italy".

E te njejtin mendim shpreh, shqip e italisht populli i rrjeteve sociale ne internet. Per shumekend Elhaida eshte padyshim “The Voice” i ketij viti.


Friday, 10 May 2013

Elhaida Dani, nuk ndalet... [VIDEO]

Elhaida Dani triumfon serish

Elhaida Dani triumfon perseri ne garen e ashper te "The Voice of Italy". Kengetarja jone konkurroi mbremjen e kaluar me kengen "Nessun Dolore".

Dani,19-vjecarja nga Shkodra, e cila ben pjese ne grupin e te madhit Riccardo Cocciante-s, triumfoi serish, duke kaluar ne nje tjeter etape te ketij konkurrimi. Ajo 'mbijetoi' ne momentin e eliminimit, para te cileve u vune ne rrezik ajo bashke me tre koleget e saj.

Si gjithnje trajneret e vleresuan performacen e saj, por nuk munguan as kritikat qe ne kete faze te konkurrimit sa vijne edhe behen me te rendesishme.

Saturday, 4 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 4 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 4 Maj 2013
 • Rudina Xhunga; Jeta e re ne Tirane me sportistin. Hapja e nje biznesi te perbashket dhe planet per martese.
 • Rikja rrefen historine e dashurise: S'jam e sigurte a do me prese, u futa ne "BB" pa i thene
 • Joana behet nostalgjike: Me Janin beja jete perrallore, nderroja perdite makinat!
 • Inva dhe Hetemi shpenzojne miliona per 1-vjetorin e vajzes, detajet dhe fotot e festes
 • Anaidi me Joanen cift? Kurre nuk mund te ndodhe. Flet Syrjeva Berberi, mikja e tij me e mire: Anaidi di kur dashuron dhe kur tradhton
 • Anaidi i bindur se se Joanen e do publiku, e krahason me Ermelen
 • Joana per Eldoren: Ajo i nderron meshkujt dhe na hiqet si e ndershme
 • Sekrete qe banoret rrefejne dhe te tjera qe hamendeson publiku jashte shtepise

Revista BLUETOOTH - 4 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 4 Maj 2013
 • Festa 48-oreshe e Nines, vajzes se Inves e Hetemit
 • Mendoni se e njihni Elvanen? Mendojeni serish! "Jam e rezervuar per njohje te reja". Ylli i muzikes shqiptare performoi dje pas tri vitesh per publikun e Tiranes
 • Rudina Xhunga, fotot e para te se bijes, Alana
 • Adelina Tahiri i futet "rendshem" palestres
 • Femrat VIP ne konventen e PD-se
 • Shpati anulon ditelindjen ne Tirane, semuret e ema
 • Rezarta Shkurta pret vajze: Na u plotesua deshira mua dhe Ermalit! Kengetarja pozon shtatzene, ne breg te detit me bashkeshortin
 • VIP-at njihen me Dahlia Noir. Parfumi me i ri nga "Givenchy"
 • Te rejat e BB6; Vigani dhe Edberi: Ta mbajme mire me ciftin Anaid-Joana; Rike: Babi me porositi te bej kujdes qe te mos lendoj te dashurin; Anaidi: Jani eshte djal xhentil; Elona: Anaidi do qe ta respektojme me zor Joanen; Rikja: Nuk fle me ty, Edberi: Je hipokrite!; Anaidi: Elona eshte paragjykyese; 

Thursday, 2 May 2013

Elhaida trondit serisht italianet [VIDEO]

Eshte prezantuar edhe naten e se enjtes 'live" me nje kenge te fuqishme kengetarja nga Shkodra Elhaida Dani ne skenen e "The Voice of Italy".

Me zerin e saj ka mahnitur serisht jurine dhe spektatoret italiane, ndersa ka marre komplimente nga te gjithe. Me poshte ndiqni ne video interpretimin e saj.

Burimi MaksimnewsTuesday, 23 April 2013

Revista PALOMA - 20 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 20 Prill 2013
 • Greta Koci: Me gjykuan pa te drejte per postin ne ministri
 • Ami shtatzene
 • Kush eshte djali qe i ka rrembyer zemren Rikes?
 • Olta BB: Kur vjen e shtuna, Anaidi ben gjoja si patriot!
 • Sexy & Single; Isida Mollaymeri: Me pelqejne meshkujt tullace me kembe te shtrembra!
 • Fabi i Produkt 28, pret te behet baba i dy binjakeve
 • Angela Martini, lakuriq neper rruge
 • Elhaida Dani kualifikohet per ne netet "live" te "The Voice of Italy"
 • Rita Ora ne kopertinen e revistes "Elle" ne Amerike
 • Nga Niko Komani: 10 menyra si te veshim "fustanin e vogel te bardhe"
 • Mustafa Nano: Tortura me e madhe? Te ndiqja "Big Brother"!
 • Ne rrjet; Kush e ka marre me sysh Gjyste Vulajn?; Opinionet e Arjan Konomit ne FB; Big Mamen e pickojne grerezat...; Nora Istrefi; Zanfina, hajde bark, hajde; Armina Mevlani pa grim; Ngjarja e rende ne Boston

Sunday, 21 April 2013

Mediet italiane mahniten me zerin e Elhaides

Interpretimi në duet i shqiptares Elhaida Dani nuk i ka mahnitur vetëm anëtarët e jurisë, por zëri i saj është komentuar si një zë super, me të ardhme, nga ana e medieve italiane.

Elhaida e ka pasur një betejë me një konkurrente tjetër, me emrin Françeska, por ka qenë shqiptarja që ka vazhduar garën.

Kujtojmë që Elhaida është duke u prezantuar shumë mirë në ‘The Voice of Italy’, ndërsa vite më parë e ka fituar në Tiranë talent-shoun “Akademia e yjeve”, ndërsa edhe çmimin e parë në edicionin e 9-të të “Top Fest’./M. GJ./

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Italian media are delighted with the voice of Elhaidës

Interpretation of shqiptares Elhaida duet Dan has not only impressed the jury members, but her voice is commenting as a super voice, in future, by the Italian media. Elhaida has had a battle with another competitor, named Francis, but has been continued Albanian race.

Elhaida, vazhdon suksesin ne "Voice of Italy" [VIDEO]

Elhaida Dani
Elhaida triumfon serish ne “The Voice of Italy”

Kengetarja 19-vjecare, Elhaida Dani, ka kaluar me sukses nje tjeter sfide ne programin “The Voice of Italy”, ku ajo po merr pjese, per te kaluar keshtu ne fazen e performimeve “live”. Vajza nga Shkodra ka cuditur serish, ne ate qe organizatoret e programit, e quajten si sfide nderkombetare mes saj dhe kengetares italo-amerikane, Franceska Belenis. Konkurrentet e “The Voice of Italy” kenduan me nje kenge te Dona Summer ne nje gare shume te veshtire. Beteja e tyre eshte konsideruar si nje beteje mes dy tigrash, qe nxori fitimtare 19-vjecaren shqiptare. 19-vjecarja Elhaida Dani, ne episodin e transmetuar me 28 mars ka surprizuar duke kenduar “Mamma knows best” te Jessie J. Me gjithe pervojen ne skene, Elhaida u shfaq shume e ngazellyer ne skenen e “The Voice of Italia”, ndersa u bashkua me ekipin e Richardo Cocciante-s.

Saturday, 20 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 20 Prill 2013
 • Rike, te gjithe meshkujt e banores se re te "Big Brother". Nderkohe qe flitej se eshte e lidhur me nje italian, paparaci yne e ka kapur me Erion Zeqirajn. Lidhja pasionante me Dj-in italian. Klodi Cela: Si e njoh Riken, mund te quhet Monica Bellucci shqiptare
 • Flet Anisa, e dashura e Ilirit te "Big Brother": Ju rrefej anen e tij te panjohur!
 • Drejtori i "Portokalli", Erdit Asllani: Me mire drejtor te Berisha se te Jozefina, kam frike prej saj. Si drejtor dua te punoj me bionde
 • Adelina Tahiri perfundon ne gjyq me produksionin e "Dancing", pas akuzave publike
 • Motra e Shpendit: Ariana ishte e semure nga xhelozia, prandaj eshte ndare nga vellai im
 • Elona, pranje nje djali simpatik
 • Meti i BB: Sekreti tjeter i Viganit dhe Edberit eshte se kane shkuar shpesh me te njejtat femra

Revista BLUETOOTH - 20 Prill 2013

Revista BLUETOOTH, 20 Prill 2013
 • Big Brother; Zbulohet lidhja e Rikes me Noizy-n. Historia e dashurise me DJ-in e njohur italian, flirti me Erion Zeqirajn dhe miqesia me Klodian Celen e BB3. Prezervativi ne BB i nevojshem sa ilacet. Jani i Joanes vjen ne Tirane, fshihet nga gazetaret
 • Rita Ora, dashuria e re, shoku i ngushte i David Beckham. "Daily Mail" raporton lidhjen e re te kengetares shqiptare me agjentin e futbollit.
 • Nora nxjerr tangat ne skene
 • Amarda Toska shtatzene. Cifti i yjeve te showbiz-it, ne pritje per t'u bere prinder
 • Ingrit Gjoni thote: Inshallah! Xhiron klipin e ri, me protagonist djalin Parid
 • Fundjave te bukur nga Orinda Huta
 • Vesa Luma, dedikim Big Bastes
 • Silva Gunbardhi le takimin ne Athine

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online