All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eliza Dushku. Show all posts
Showing posts with label Eliza Dushku. Show all posts

Tuesday, 19 March 2013

Eliza Dushku me faqe zyrtare ne internet

Eliza Dushku
Eliza Dushku publikon faqen online

Eliza Dushku sapo ka lancuar faqen e saj zyrtare online ne te cilen mund te gjeni informacione rreth aktivitetit artistik te aktores si dhe lajme nga eksperiencat e perditshme te saj.

Faqja duket se eshte me teper sesa personale per Elizen, pasi ne te gjenden postime nga vellai Nate si dhe shkrime per nenen e e Elizes, Judy. Per me teper vizitoni www.ElizaPatriciaDushku.com

Ne lajme te tjera, Eliza kete vit rikthehet ne kinematografi me filmin televiziv "The Saint" (shih foton), serialin televiziv vizatimor "Hulk and the Agents of S.M.A.S.H" si dhe ne ekranin e gjere me "The Scribbler".

Tuesday, 19 February 2013

Eliza Dushku, "me e mira" ne tapetin e kuq

Eliza Dushku nuk fiton, por shkelqen ne tepihun e kuq

Aktorja me origjine shqiptare, Eliza Dushku, ka ditur si te marre hak ndaj organizatoreve te ceremonise Streamy Awards ne Hollywood – kur nuk fiton cmim, atehere kujdesu qe te dukesh me se miri.

Daily Mail raporton se 32-vjecarja ishte e nominuar per paraqitjen me te mire si mysafire ne serialin online, “Leap Year”, mirepo nuk e fitoi kete cmim, i cili i takoi Ken Jeong.

Sidoqofte, Eliza eshte perkujdesur qe te jete e pranishmja me dukjen me te mire ne eveniment.

Ajo ka shkelqyer gjate parakalimit ne tepihun e kuq, e veshur me nje fustan te shkurte, me qafe te larte dhe me material kashmiri.

Source: Telegrafi
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eliza Dushku doesn't win, but shines on the red carpet

Albanian origin actress, Eliza Dushku, knew how to get revenge on the organizers of the ceremony Streamy Awards in Hollywood - when it wins the prize, then take care to look best.

Sunday, 13 January 2013

Sherri i Vip-ave ne rrjetet sociale

Nëse mendoni se inatet dhe zilitë e artistëve shqiptarë kanë përfunduar  që me rrahjet mes Adelina Ismajli me Leonora Jakupin, apo Rozana Radit me Rezarta Shkurtën, keni gabuar.

Tashmë ato nuk janë më trup me trup, por nëpërmjet  rrjeteve sociale, të cilat inate, apo të ashtuquajtura kritika po përdoren shumë mes Vip-ave shqiptarë kohëve të fundit.

Ndërsa dëgjuesit në një program në Top Kosova Radio jepnin komentet e tyre në lidhje me këto zënka, duke i quajtur shumë jonjerëzore, ne mundohemi të kujtojmë vetëm disa prej tyre, pasi kohët e fundit vërtet janë të shumta.

Nuk janë vetëm "diss" të reperëve, që kanë ekzistuar gjithmonë nëpër tekstet e tyre, por edhe artistët që nuk ia thonë hiç repit, apo muzikës po kapen me statuse ‘Facebooku’. Të hershmit ishin edhe  Baba Stars me Noizin, apo Bleona Qereti me aktoren Eliza Dushku, ku mes të tjerash këngëtarja shkruante për patriotizmin e tepruar të aktores.

Thursday, 8 November 2012

Dafina si Eliza Dushku

Një lajm, i cili po qarkullon nëpër shumë portale shqiptare, sikur Dafina Zeqiri ka thënë se do të nisë tashmë aktrimin për t’u bërë e famshme si aktorja me origjinë shqiptare Eliza Dushku, duket se nuk është ashtu siç e kemi lexuar.

Këngëtarja Zeqiri ka pyetur fansat e saj për t’i rekomanduar diçka dhe njëri prej tyre i ka thënë se ajo duhet të bëhet si Eliza Dushku.

Megjithatë, vajza e muzikës po qëndron në Amerikë, ku në planet e saj është edhe fama në vendin e madh amerikan, ku pse jo mund të lakohet një ditë si Eliza, por jo si aktore, por si këngëtare. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina like Eliza Dushku

A rumor that is circulating through the Albanian port, if Dafina Zeqiri said it will start acting now to become a famous actress Eliza Dushku Albanian origin, it appears that is not as we read.

Monday, 5 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 5 Nentor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Per shkak uraganit "Sandy", Rita Ora detyrohet te shtyj dy koncerte, ate ne New York dhe Filadelfi, ndersa behet e ditur se do kthehet prape me 17 dhjetor.
 • Ministri i Kultures, Memli Krasniqi, eshte shprehur krenar qe ka qene pjese e klipit "Shine Ya Light", ndersa disa e kritikojne se nuk ka bere shume qe te levdohet.
 • Eliza Dushku publikon 25 gjerat qe njerezit nuk dine per te
 • Zanfina ne nje interviste per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt"
 • Rob Kardashian publikon dy foto me Rita Oren ku ata shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit
 • Gjyste Vulaj publikon fotot e saj, 6-muajshe shtatzene
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Tung": Jam me seksi se Kim Kardashian!

Sunday, 28 October 2012

Revista PALOMA - 27 Tetor 2012

Revista PALOMA, 27 Tetor 2012
 • Viola dhe Petrula, per te tretin vit radhazi velinat e "Fiks Fare". Viola: "Jemi vajza te mira, prandaj na duan!; Petrula: "Me ne fund u dashurova"
 • Genta Ismajli rrefen per renien ne peshe, per floket bionde, nderhyrjen ne buze, bashkepunimin me te ri, si dhe pasionin e saj te madh, aktrimin. Ndihem mire me veten, nuk kopjoj Rita Oren!
 • Rovena Stefa sulmon Flori Mumajesin: "Ti nuk je shqiptar"
 • In Love, Semi Jaupaj & Bojken Lako. Semi: Ai s'me le kurre shkak per xhelozi; Bojkeni: Dua te jem me te ne pafundesi.
 • Si kush do shnderroheni per Halloween? Ja propozimet tona: Vali Corleone, Shkendije Mujaj, Kastro Zizo, apo...?
 • Zbulohen fotot topless te Nora Istrefit ne plazh
 • Orgesa Zaimi behet nene
 • VIP Shpija: Te gjithe kunder Zhakut!

Wednesday, 10 October 2012

Eliza Dushku gjithmone ka thene se eshte shqiptare

“Ne kishim shume shoke armene. Por kur ishim ne shkolle, mesuesit na thoshin: “C’kombesi jeni ju”?
“Jemi shqiptare, thoshim ne. Jo, jo, thoshin ata. Ju doni te thoni se jeni armene?

Ne thoshim jo, jemi shqiptare. Ekziston nje vend qe quhet Shqiperi, nje vend i vogel”-Kështu ka rrëfyer mes tjerash në programin Opinion në Tv Klan përballë gazetarit Blendi Fevziu ikona shqiptare e hollivudit Eliza Dushku.

Në këtë program aktorja e famshme ka treguar edhe për prindërit e saj të ndarë dhe emigrimin e gjyshit të saj për në Boston të Amerikës./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eliza Dushku has always said that the Albanian

"We had many Armenian friends. But when we were in school, teachers tell us: "C'kombesi are you?"
"We say in Albanian. No, no, they said. You want to say you are Armenian? We say no, are Albanian. There is a country called Albania, a small country "-So confessed among other things in the program Opinion Tv Klan against journalist Albanian Blendi Fevziu icons of Hollywood Eliza Dushku.

Monday, 8 October 2012

Jonida me VIP se Eliza Dushku

Ajo quhet një këngëtare që e sjell modën në Shqipëri, falë edhe xhepit plot që ka. Kjo është Jonida Maliqi, që si duket e quan vetën më “VIP” se aktorja e madhe e Hollivudit Eliza Dushku, ndërsa ka qenë në promovimin e dokumentarit “Dear Albania”.

Ajo ishte e shoqëruar me bashkëshortin e saj Genti, por respekti i saj këtu ka munguar pasi ajo ndërsa pozonte në foton zyrtarë në tabelën e të ftuarit, ajo nuk i ka hequr aspak syzet e diellit./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jonida VIP Eliza Dushku
It is called a singer that brings fashion in Albania, thanks to pocket full of that. This is Jonida Maliqi, who apparently calls himself "VIP" of the Hollywood actress Eliza, as has been the promotion of the documentary "Dear Albania". She was accompanied by her husband, Salim, but respect her here was missing after she and pose in the picture in the table officials and guests, it has not taken no sunglasses. / Albavipnews /

Sunday, 7 October 2012

Revista PALOMA - 6 Tetor 2012

Revista PALOMA, 6 Tetor 2012
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi: Pengu me i madh i jetes time...
 • Arrestohet balerini! Policia ve ne pranga Simonen e "Dancing With The Stars"
 • Dren Abazi: Nuk jam i lidhur me Olta Gixharin. U lodha me sajesa te tilla!
 • I dashuri ideal: Shpat Kasapi
 • Eliza Dushku vjen ne Tirane per dokumentarin e saj. "Kam nje lidhje emocionale me Shqiperine!"
 • Shqiptarja Olta Plloci, nga "Veline" ne boten e spektaklit italian
 • Rikthene "Spirit Voice", vajzat ne studio incizojne kengen e re
 • Linda Halimi pozon nudo: Dua t'i them gjithe botes qe ndihem mire me trupin tim!
 • Erik Lloshi & Ersida: S'jetojme dot pa njeri tjetrin!
 • Ledri i ben bllok Dafines, fshin te gjitha fotot me te
 • Zhaku heq dore nga "Kenga Magjike", futet te Vip Shpija
 • Rita Ora i zgjidh punet ne krevat

Eliza Dushku prezanton edhe vellane e saj aktor

Të gjithë folën për aktoren e famshme shqiptare të Hollivudit, Eliza Dushku, me ardhjen e saj për të prezantuar dokumentarin ‘Dear Albania” në Tiranë.

Por, si duket këtë herë ajo kishte përzgjedhur që përveç ta shoqëronte i dashuri i saj Riki Foks, me të ishte edhe vëllai i saj, i cili edhe ai është një aktor me emrin Nathaniel, por njihet si Nate.

Ndërsa vëllai i aktores së famshme mësohet se është me moshë më të madhe se Eliza. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eliza Dushku shows her actor brother

All spoke Albanian famous Hollywood actress Eliza Dushku, with its arrival to introduce documentary 'Dear Albania "in Tirana. However, it seems that this time it was selected in addition to accompany her boyfriend Riki Fox was her brother who he is an actor named Nathaniel, but is known as Nate. As the brother of famous actress learned that it is older than Eliza. M.Gj.

Saturday, 29 September 2012

Revista BLUETOOTH - 29 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Shtator 2012
 • Krenar Ahmetaj: Di gjithe gjuhet e botes, pervec asaj te femrave. Si e mori lejen per te prezentuar "Miss Globe" ne Polici dhe reagimi i gruas
 • Aferdita Dreshaj: Ju rrefej jeten seksuale me Shpatin. Jam vajze per shtepi
 • Julian Deda: Sekreti qe na mban te lidhur ne te tre. E shijoj famen nga mengjesi deri ne darke.
 • Bleona Qereti, prapaskenat e koncertit ne Tirane. Koncerti dhe perplasja perpara tij me rektorin Kacani, ardhja e Ganiut dhe multimiliarderit Preston Haskell
 • Eliza Dushku prezanton dokumentarin ne "Tirana Art Day's"
 • Zhaku: Christian eshte pergjithmone ne jeten time
 • Alberie Hadergjonaj troket te Flori
 • Getoar Selimi i fiksuar pas Versace
 • Enca Haxhiaj provon me Big Basten "Kengen Magjike"
 • Agnesa, Orgesa, Kejsi Tola nen gjurmet e Lana Del Rey

Friday, 10 August 2012

Eliza Dushku helmohet nga ushqimi...

HELMOHET ELIZA DUSHKU

Aktores shqiptare me fame boterore, Eliza Dushkut, duket se nuk i ka bere edhe aq mire tripi ne Ballkan. Ne Twitterin e saj ajo ka shkruar se eshte helmuar nga ushqimi.

“Helmim nga ushqimi. Woof”, ka shkruar ajo. Para dy ditesh, aktori tjeter i njohur shqiptar Blerim Destani kishte shkruar ne Twitter se eshte ne Mal te Zi bashke me Elizen.

Ky “lajm” i Elizes i ka shqetesuar miqte e saj ne Twitter, te cilet i kane uruar qe ta kaloje lehte e ka pasur te tjere qe I kane kerkuar emrin e restorantit ku ajo mund te jete helmuar, ne menyre qe te mos shkojne as ata. /express/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eliza Dushku poisoned
Albanian world famous actress, Eliza Dushku, seems not so well made ​​tripi in the Balkans. On her Twitter she wrote that is poisoned by food."Food poisoning. Woof, "she wrote. Two days ago, another famous Albanian actor Vip Press wrote on Twitter that is in Montenegro with Elizen. This "news" the Eliza has worried her friends on Twitter, who have wished to pass easily there were others that I have asked the name of the restaurant where she could be poisoned, in order not to go either them. / express / ]]

Saturday, 7 July 2012

Eliza Dushku: Ndihme, projekti per Shqiperine ne rrezik!


Eliza ben serish lutje per donacione

Aktorja me prejardhje shqiptare Eliza Dushku, ka apeluar te fansat e saj ne nje perpjekje te castit te fundit per te mbledhur 60 mije dollare, per te financuar nje film te ri, pasi disa apele te saj te mehershme, kane deshtuar.

Ylli i filmit ‘Bring It On’, ka xhiruar ore te tera te xhirimeve ne Shqiperi, vendlindjen e gjysherve te saj, per nje dokumentar te ri, por ajo muajin e kaluar ka bere te ditur se nuk po arrin te gjeje para te mjaftueshme per ta kompletuar projektin.

Friday, 6 July 2012

Takim me Eliza Dushkun...

Takim me Eliza Dushkun

Bisede me aktoren e njohur shqiptaro-amerikane, e cila po pergatit nje film per 100-vjetorin e Shpalljes se Pavaresise

Nga Skifter Kellici, Boston, SHBA

Jo rralle, une, gruaja ime, Natasha, ish-gazetare ne Radio Tirana dhe djali im, Maldi,muzikant, diplomuar ne kolegjin e famshem “Berlki” ne Boston, fundjaven e kalojme se bashku me shqiptare te tjere ne kafe-restorantin “Alba”, te biznesmenit shkodran Leonard Keka, i njohur si dashamires i artit, kultures dhe sportit,qe ndodhet ne Kuinci,qytet prane Bostonit.

Keshtu vepruam edhe keto dite. Por kete radhe ata te dy me kishin pergatitur nje te papritur shume te kendshme. Sapo u ngjitem ne katin e dyte, ne tarrace, ku kishte plot njerez, nder te cilet me shume shqiptare dhe shqiptaro-amerikane,u ndodha perballe nje vajze te kendshme, shtatlarte, rreth te tridhjetave, te rrethuar nga disa fotoreportere. Ne cast m’u duk fytyre e njohur dhe pastaj nga menyra se si fliste, si buzeqeshte, u kujtova se ndodhesha para aktores se njohur amerikane me origjine shqiptare, Eliza Dushku.

Monday, 2 July 2012

Eliza Dushku pozon me Capital T ne Boston...

Eliza Dushku dhe Capital T ne restorantin Alba ne Boston

Javen qe shkoi restoranti Alba ne Quincy te Bostonit,MA ne Amerike organizoi nje darke per te mbledhur ndihma per dokumentarin e Eliza Dushkut mbi Shqiperine. Mbremja rezultoi e suksesshme dhe Elizes i kane mbetur vetem disa mijra dollare dhe pak dite nga permbushja e buxhetit te kerkuar. Meqe ra fjala, shume prej jush mund te ndihmoni sikur dhe me $40 qe mund te ju ofroje nje bilete ne premieren e dokumentarit ne Nju Jork ose Los Anxhelos! Besoj se eshte e arsyeshme dhe ja vlen. Po te kishte bere nje promovim me te mire Eliza tashme do e kish permbushur kuoten, pasi dihet qe premierat e filmave tane ne Nju Jork te pakten,e mbushin sallen plot e perplote. Me poshte po ju sjellim dhe dy foto nga kjo feste ku Eliza ka pozuar me pronarin e lokalit dhe rreperin Capital T, te cilin e ka uruar per albumin e ri dhe i ka treguar se i pelqen shume./albaniac/

Friday, 8 June 2012

Eliza Dushku, projekt per Shqiperine...

Eliza Dushku projekt per Shqiperine [VIDEO]

Aktorja hollivudiane me prejardhje shqiptare Eliza Dushku eshte duke punuar ne projektin e saj dedikuar Shqiperise.

Ky dokumentar ka te beje me viziten e saj ne Shqiperi gjate vitit te kaluar. Eliza se bashku me vellane e saj Nate Dushku si dhe me te dashurin Rick Fox, kishte vizituar Shqiperine me c’rast edhe ishte fascinuar nga bukurite te cilat ofron ky vend. Per t’i ndare keto emocione dhe pamje te filmuara gjate vizites se saj ne Shqiperi, Eliza ka vendosur qe te realizoje nje projekt dokumentar dedikuar Shqiperise.

Friday, 18 May 2012

Eliza Dushku ne filmin "The Scribbler"

ELIZA DUSHKU NE 'THE SCRIBBLER'

Aktorja e “Buffy”, Michelle Trachtenberg dhe Eliza Dushku jane ribashkuar per te bere filmin “The Scribbler”. Ne kete film do te luajne edhe aktoret Katie Cassidy, Garret Dillahunt dhe Sasha Grey.

Michelle Trachtenberg ("Gossip Girl") dhe Eliza Dushku ("Dollhouse") do te shihen perseri se bashku qekurse ishin paraqitur ne filmin e Joss Whedonit, "Buffy the Vampire Slayer".

Ato tani do te luajne filmin e ri me emrin "The Scribbler."

Thursday, 12 April 2012

Eliza Dushku ia nis muzikes?

Aktorja shqiptare e Hollivudit si duket tashmë i ka hyrë edhe rrugës së muzikës. Eliza Dushku, siç po e shihni edhe në këtë foto, ku mban në duar një kitare elektrike, ndoshta ka vendosur ta mësojë atë, megjithëse në buzëqeshjen e saj shihet jo shumë seriozisht kjo punë.

Nuk përjashtohet edhe rasti se Eliza po përgatitet të bëjë ndonjë rol si rokere në ndonjë film të radhës, kush e di./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eliza Dushku starts with music?

Albanian actress Hollywood has apparently already entered the path of music. Eliza Dushku, as you can see in this picture, which holds an electric guitar in his hands, probably decided to teach her, though her ​​smile not seen this work very seriously. Not exclude the case that Eliza is prepared to do a role like rockers in an upcoming movie, who knows./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Tuesday, 6 March 2012

Genta e “BB5” flet shume per Eliza Dushkun

Quhet Gentiana, vajza që shkeli e para në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother 5”, madje të gjithë mësuan me të parën edhe origjinën e saj nga Devolli i Korçës. Por, vajza pak ditë më parë ka treguar se është ndjerë shumë e lumtur se ajo kishte dalë në foto me aktoren e famshme botërore me origjinë po nga vendlindja e Gentës, Eliza Dushku.

Kjo është e përbashkëta që kanë këto dy vajza, por që çapkënia Genta do të donte të shkonte në famën e saj. Vajza që bie në sy në këtë reality-shou shumë të ndjekur për spontanitetin e saj, si duket krenohet shumë për vendin e saj ku ka lindur dhe jetuar, madje, pak nga pak ajo po ua mëson edhe dialektin simpatik banorëve të tjerë në “BB5”.

Saturday, 18 February 2012

Eliza Dushku and boyfriend Rick Fox at the beach in Mexico

Eliza Dushku and boyfriend Rick Fox enjoy a day at the beach in Cabo San Lucas, Mexico

Nice view! Bikini clad Eliza Dushku looks out to sea but boyfriend Rick Fox only has eyes for her

by Dianne King

Eliza Dushku and Rick Fox are celebrating their three-year anniversary with a romantic trip to Mexico.

But while the 31-year-old actress spent much of her time looking out to sea through her binoculars, her beau only had eyes for his lady love.The brunette beauty looked fantastic in a black halter neck string bikini as she soaked up the sun in Cabo San Lucas.

Her toned legs and flat abs were put on perfect display as she lounged around on the beach.
And while Fox, 42, was also happy to show off his body by going shirtless, he clearly was keeping his eyes on the prize.

The Dancing With The Stars alum and his girlfriend seemed very much in love and enjoying their quality time together.

After spending time parading around the sand, the love birds then headed for their sun loungers where Fox couldn't avert his eyes from Eliza's bikini body.

Eliza and the former basketball player are celebrating a milestone in their relationship which she shared with her fans earlier this week.

'Happy Anniversary @Rickafox #3years baby!' she tweeted.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2102716/Bikini-clad-Eliza-Dushku-looks-sea-boyfriend-Rick-Fox-eyes-her.html#ixzz1mmGdC4fS
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online