All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elvana Gjata. Show all posts
Showing posts with label Elvana Gjata. Show all posts

Tuesday, 10 December 2013

Elvana Gjata këndon himnin e flamurit në mes të Gjermanisë

Kanë qenë afër 3 mijë vetë të cilët kishin ardhur për të festuar Festën e Flamurit në diskon më të madhe të shqiptarëve në Europë në Enjoy në Stuttagart.

Ne ishim aty dhe ka qenë një nga mbrëmjet më të mira me rast të kësaj festë që është organizuar në natën e 30 nëntorit ku të pranishëm kanë qenë shumë artistë të njohur mes tyre Elvana Gjata, Gena, Bajram Gigolli dhe është prezantuar ky shoë organizaur nga dy djem artdashës Samiri dhe Musa, nga gazetari Maksi.

Në momentin që do të dilte Elvana ajo është mbuluar me një flamur kuqezi dhe ka dashur që show-n e saj ta niste jo një herë por mes shumë emocioneve dy herë me himnin e flamurit ku ka bërë që të gjithë shqiptarët të ndjehen si në vendlindjen e tyre.

Ne vumë re se aty kishte përvec shqiptarëve edhe të huaj që kishin ardhur si miq të pëbashkët me shqiptarët. Ky show ka qenë një nga më mëdhenjt dhe të suksesshëm të organizuar në Gjermani nga shqiptarët. Elvana më pas me hitet e saj ka bërë që të dridhe skenën e Enjoy, ndërsa për muzikën e  saj kujdeset si gjithmonë Andi DJ./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata sings the anthem and flag in the middle of Germany

Saturday, 23 November 2013

Elvana, Gena..gati për ta ‘kallur’ disko ‘Enjoy’

Një nga ambientet më madhështore në Evropë, ku të gjithë shqiptarët që jetojnë në Diasprë e frekuentonjë, disco “Enjoy” po përgaditet për Festën e Flamurit.

Samiri dhe Musa që e drejton këtë club kanë menduar të sjellin për këtë festë e kontretisht më 30 Nëntor emrat më të mirë të skenës shqiptare si këngëtaren seksi Elvana Gjata, dhe këngëtarin “in” Gena, por edhe artistin e njohur të muzikës ‘live’ Bajram Gigolli.

Do të jetë një natë fantastike dhe një show madhështor i cili do të prezantohet nga moderatori i njohur Maxi.

Ne mësojmë se kanë nisur rezervimet për këtë natë festive, e cila do të mbahet në diskon e shqiptarëve duke nisur nga ora 22:00 në diskon ‘Enjoy’ në Stuttgart./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana, Gena .. ready to 'burned' disco 'Enjoy'

One of the greatest venues in Europe, where all Albanians living in the frekuentonjë jasper, disco "Enjoy" is preparing for the Feast of the Flag.

Saturday, 27 July 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 27 Korrik 2013
 • Olta Gixhari, fotot e nxehta te aktores
 • Oriela Nebijaj, 27 vjec, "harbohet" me Dafinen
 • Flori dhe Elvana "djegin" Tiranen
 • Aurela Gace xhiron klipin e ri dhe zbulon dobesine e saj. Fotot "eksluzive", Diva vjen me "look" te ndryshuar
 • Speciale; Fotot e pushimeve te VIP-ave. Borana mbetet nje "miss"; Argjentina Ramosaj zgjedh liqenin; Flaka Krelani, rrokerja seksi; Xhensila dhe Besi, pushime "in love"; Enca, pushime te levizshme; Bleona ne bikini, pushton Italine; Ardit Gjebrea, volejboll ne Lalez; Mami Eneda ne forme per pushime; Jonida ne det, "a lady in red"; Saimir Tahiri dhe Dash Peza, bashke ne Karaburun; 
 • Policia bllokon makinen e Anaidit, gjejne arme pa leje
 • Eni dhe Greta ne palester
 • Fjolla dhe Stresi bejne "tym"
 • Takimi "misterioz" Arvizu - Spahiu ne Tirane
 • Morena Taraku: Ju tregoj ditet e mia te nxehta. Fytyra e re e "DigitAlb" rrefen detaje nga jeta e saj private, humbjet dhe sukseset, dhe planet per te ardhmen

Saturday, 13 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 13 Korrik 2013
 • Anaidi, surprizat e ditelindjes me Samanten. Mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht. Anaidi: E kam veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu. Samanta: Me Anaidin ditelindjet ne nje dite, ja si i festuam bashke.
 • Joana fotografohet topless
 • Pushimet aktive te Lorik Canes ne Dhermi, fotot...
 • Vigani dhe Franceska, relaksohen te dy ne plazh
 • Incident ne restorantin e pronarit kosovar ne Nju Jork, klientja zhvishet topless. Lajmi i pazakonte ben xhiron e mediave te botes
 • Rita Ora provokon ne muajin e Ramazanit
 • Orinda Huta fryn buzet
 • Iliri i "BB6" me Anisen ne Paris
 • Elvana pas dobesimit shfaqet me bark te skalitur
 • Seldi pas klipit "Jam bo tape", fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane
 • Juli: Ju rrefej takimin me Berishen, u mallengjye kur pa tatuazhin

Saturday, 8 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 8 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 8 Qershor 2013
 • Video Festi muzikor, triumfon Flori. Elvana & Nora, pa te brendshme. Beqaret e tapetit te kuq nuk kane kuraje te prezantojne partneret. Tuna dhe suksesi i "zogut" te saj. 
 • Joana: Si perfundova ne spital nga stresi, Anaidi me shfaqi shenja xhelozie dhe pendese
 • Elones i thyhet zemra na Rike, krijohet hendeku mes dy vajzave te perfolura te "BB"
 • Merr fund martesa e Almes dhe Shkelqimit te "BB4". Shkelqimi: Kishim divergjenca, nuk mbajme inate dhe meri per hir te vajzes 8-muajshe
 • Ilir Beqiri: Ja pse nuk duhej te fitonte Anaidi. Rikthehem pergjithmone ne Shqiperi, planet pas "Big Brother", per karrieren dhe Anisen
 • Ariani dhe Joana rregullojne marredhenien
 • Ish-banoret drekojne per here te pare jashte shtepise
 • Shperthen Shpendi pas daljes nga BB, i fut duart Jonildes

Saturday, 11 May 2013

Revista BLUETOOTH - 11 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 11 Maj 2013
 • Miss Durresi: Lidhja ime me Noizy-n! Takohemi ne fshehtesi. Shume njerez jane xheloze per marredhenien tone. Daniela Pajaziti rrefen marredhenien me reperin: Ai eshte shume i kujdesshem dhe i embel
 • Zbulohen fotot erotike te Adelina Tahirit
 • Ambasadori amerikan, fans i Aurela Gaces. Fotot e Aleksander Arvizu ne pub, duke shijuar muziken shqiptare.
 • Ola Bruko, brenda dhe jashte studios se lajmeve
 • Miss-i Arnida Capi, kandidate ne Tirane, pas Ngjeles
 • Algen Nikolla: Ju rrefej dasmen e Valeria Marinit. Si i lashe jashte Cinzia Leonen dhe Bobo Vierin
 • Elvana Gjata "djeg" Tiranen
 • "Eurosong", feste e madhe per Lulgjurajn dhe Sejkon
 • Valbona Mema dhe Shpat Kasapi, turne ne Australi
 • Te rejat e "BB6": Elona-Rikes: Ti ndjen per Ilirin; Anaidi-Joanes: S'kam hyre ne "BB" per te gjetur te dashur; Joana: Rikja eshte lesbike. Genjen, s'ka punuar per nje firme te njohur; Elona rrefen per vuajtjet e saj; Iliri i shpreh ndenjat Rikes: Nuk rri dot pa ta ndjere aromen; Shpendi: Joana eshte zero.

Tuesday, 7 May 2013

Elvana Gjata “Boom” kenge ne 2013-n

Si duket këngëtarja Elvana Gjata do të jetë ajo që do të dëgjohet më së shumti gjatë vitit 2013. Pasi menjëherë pas vitit të ri, ajo solli shumë këngë në tregun muzikor shqiptar dhe nuk ka të ndalur.

Elvana pas duetit me 2PO2 me këngën “Beso”, sjell një tjetër këngë me reperin e njohur MC Kresha me titull “1990”.

Deri tani brenda 5 muajve të 2013-s, ajo ka sjellë 8 këngë, çfarë do të ndodhë edhe 7 muajt e tjerë! I bie që Elvana të ketë fjetur edhe në studio, duke punuar këngë të reja. M.GJ.
Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata "Boom" song in 2013

Sunday, 5 May 2013

Garë duetesh edhe këtë sezon

Si duket, moda e dueteve nuk do të ndalet, madje kanë nisur që edhe këtë fillim-sezoni të jenë në tregun shqiptar.

Po flasim për bashkëpunimet mes dy artistëve, të cilët ishin shumë në trend dhe rezultuan tepër të suksesshëm edhe gjatë verës së 2012-s.

Nuk ka nisur ende vera, megjithëse temperaturat e nxehta kanë trokitur,  por duetet kanë lindur dhe pritet të vijnë të tjera.

Nga momenti që doli kënga “Beso” kënduar nga Elvana Gjata në bashkëpunim me reperin ‘2PO2’ u  kthye në një hit. Jo vetëm kënga si audio, por edhe video tashmë ka fituar sigurinë që besoj se do të jetë edhe e dëgjuara e verës që po vjen, ndërsa këngët e shumta që Elvana nxori javë më parë, kjo i vulosi apo i la në hije.

Saturday, 4 May 2013

Revista BLUETOOTH - 4 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 4 Maj 2013
 • Festa 48-oreshe e Nines, vajzes se Inves e Hetemit
 • Mendoni se e njihni Elvanen? Mendojeni serish! "Jam e rezervuar per njohje te reja". Ylli i muzikes shqiptare performoi dje pas tri vitesh per publikun e Tiranes
 • Rudina Xhunga, fotot e para te se bijes, Alana
 • Adelina Tahiri i futet "rendshem" palestres
 • Femrat VIP ne konventen e PD-se
 • Shpati anulon ditelindjen ne Tirane, semuret e ema
 • Rezarta Shkurta pret vajze: Na u plotesua deshira mua dhe Ermalit! Kengetarja pozon shtatzene, ne breg te detit me bashkeshortin
 • VIP-at njihen me Dahlia Noir. Parfumi me i ri nga "Givenchy"
 • Te rejat e BB6; Vigani dhe Edberi: Ta mbajme mire me ciftin Anaid-Joana; Rike: Babi me porositi te bej kujdes qe te mos lendoj te dashurin; Anaidi: Jani eshte djal xhentil; Elona: Anaidi do qe ta respektojme me zor Joanen; Rikja: Nuk fle me ty, Edberi: Je hipokrite!; Anaidi: Elona eshte paragjykyese; 

Sunday, 28 April 2013

Elvana, Flori & Soni, ku mbeti miqesia?

Elvana, Flori, Soni, dikur ata ishin tre...

Dikur ata ishin te pandare... Ishin treshja me e perfolur ne Tirane. Flori, Soni dhe Elvana, tre emra te suksesshem ne muzike.

Dicka ndodhi dhe miqesia e tyre u prish. Arsyen e kesaj miqesie te krisur askush nuk e ka mesuar ende edhe sot qe flasim. Flori dhe Soni vazhduan te ishin miq edhe pas ndarjes.

Ai ishte kompozitori i albumit te saj te fundit, por tani asgje. Sakaq, Elvana dhe Soni shfaqeshin si mikesha te ngushta, por qe pas ardhjes se Sonit ne Tirane, ato nuk jane pare asnjehere nen shoqerine e njera-tjetres.

Saturday, 6 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 6 Prill 2013
 • Ermali; Zbulohet modelja pas se ciles marroset Mamaqi
 • Big Brother; Pas intimiteteve ne "BB", Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit
 • Intervista; Luzja e "Portokalli": Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s'e kam problem
 • Televizioni; Gruaja dhe e dashura zihen ne TV per biznesmenin, Eni Cobani rrefen prapakuintat
 • Big Brother; Flet vellai, Valoni: Po te lidhje Vigani me Elenen, do e kishim pranuar; Shpendi do ta ndihmoj Eldoren per t'u sheruar; Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoj lidhje me te! Iliri foto nudo!
 • Liljana Hitollari: Ka plot meshkuj shqiptare zhigolo, pse e paragjykojne Marselinin?
 • Anaidi, e dashura vendos te mos e prese pas intimitetit me Joanen
 • Endrit Mertiri per Elenen: E vleresoj reflektimin e saj, por gjithcka do ia plas ne sy!

Revista BLUETOOTH - 6 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 6 Prill 2013
 • Valbona Coba: Ju rrefej ditet e para me Aiden! Simboli i bukurise shqiptare rrefen nga SHBA, gjithcka, qe nga momentet kur e mori te voglin per here te pare ne krahe e deri tek netet pa gjume
 • "Big Brother": Pas Elenes, edhe Joana e nxjerr ne shesh. Mamaja: Anaidi vendos vete, s'bej asnje koment per Joanen. Vigani: Elena me ka dale nga qejfi, kam ulur veten!
 • Bleona "cmend" publikun gay! Fotot e kengetares mes komunitetit LGBT ne Palm Springs
 • Intervista; Ilda, vajza qe ju ben ta doni sportin!
 • Performancat e kopjuara ne "X Factor"
 • Zhvishet edhe Elvana!
 • Rikthehet "Produkt 28"
 • Big Mama behet serish "BIG"
 • Te rejat e BB6; Joana: Elona, histerike, injorante, katundare e shkrete; Anaidi-Joanes: Me kete sjellje do dalesh nga shtepia; Olta: Nuk ndjej per Ilirin, e shoh si shok; Marselini-Ilirit: S'ke per te fituar kurre!

Tuesday, 2 April 2013

Elvana tregon gjoksin, e keshillon mami

Elvana Gjata
Ishte fantastike dhe e mirëpritur shumë performanca e këngëtares më “in” shqiptare Elvana Gjata, në natën finale të ‘X Factor Albania 2'.

Por si duket Elvana ka treguar më shumë nga hiret e saja, sikur shihet te kjo foto, na bëjnë sytë apo vërtetë ka treguar gjoksin?.

Por edhe në Instagram, Elvana ka treguar se ka marrë një këshillë nga mami i saj për fustanin shumë të hapur.

Ndërsa këshilla, vajza e muzikës dhe e shumë hiteve shqiptare, nuk ka marrë vetëm nga gjinia mashkullore./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana shows breast, advises Mom

It was fantastic and welcomed much better performance këngëatares "in" Albanian Linkin Park on the final night of 'X Factor Albania 2 ". But apparently Linkin showed more of her graces, as seen in this photo, us or eyes really showed chest?.

Saturday, 30 March 2013

Revista BLUETOOTH - 30 Mars 2013

Revista BluetoothRevista BLUETOOTH, 30 Mars 2013
 • Shpat Kasapi: Nuk i durova dot fotot e Aferdites me Di Caprion. "Nuk flas me te, mosmarreveshjet qe na ndane.". Gjendja shpirterore e Shpat Kasapit pas ndarjes. Planet per te qendruar singell nje kohe te gjate. Xhelozia dhe takime e rralla me Aferditen. Historia e Di Caprios dhe fundi i lidhjes permes nje telefonate...
 • Big Brother; Jeta e shthurur. Fotot skandaloze te Ilirit. I dashuri: Me Elenen do te sqarohem kur te dale.
 • Bleona Qereti, e ftuar ne festivalin e muzikes gay. Te dielen ne "X Factor" prezanton kengen me te re. Elvana Gjata, e ftuara tjeter e nderit.
 • Aurela Gace, sjell nje klip me skena sensuale
 • 30 vjetori i Jonides, detajet e festes VIP
 • Noizy zbulon anen e panjohur te tij, i futet gatimit
 • Nora Istrefi mbush 27 vjec
 • Vali Kuqi: Yllka, keshilltarja ime!

Tuesday, 12 March 2013

Keshilla e Elvanes per te lexuar

Këngëtarja e projektit të fundit të këngëve me shumicë, të cilat janë pritur mirë, Elvana Gjata, nuk është se harron të lexojë dhe të informohet.

Madje ajo në Twitter i ka këshilluar fansat e saj se çfarë mund të lexojë, ku konkretisht ka cituar kështu:

“Mendoj që është shumë e nevojshme për të gjithë ju ta lexoni këtë artikull mbresëlënës”, dhe i referohet një materiali shumë interesant shkruar nga babai i shoqes së saj Besës, Koço Kokëdhima, i cili flet për një perlë të bukur të Shqipërisë së Jugut, e mes tjerash thuhet se, “Himara ka qenë, është dhe do të mbetet thjesht një tokë shqiptare”.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tips of Elvanes to read

The singer last project Wholesale songs, which have been well received, Linkin Park, not forgetting to read and be informed. She even Twitter has advised her fans what they can read, where specifically quoted:

 "I think it is very necessary for all of you to read this article impressive", and refers to a very interesting material written by father her friend Besa, Koco Kokëdhima, which shows a beautiful gem of southern Albania, among other things said, "Himara has been, is and will remain merely an Albanian land." M. GJ.

Monday, 11 March 2013

Elvana sjell verzionin femeror te kenges se Florit "Pa jete"...

Elvana Gjata, me lajme te reja

Duket si parulla qe kane pasur dikur shitesit e gazetes “Tomorri”, por ne fakt Elvana Gjata ka vertet me shume se nje projekt per te prezantuar. Pas publikimit te kenges “Fake”, te cilen ka pasur edhe nga ata qe s’e kane pelqyer, - sic rrallehere ndodh me kenget e saj, – Gjata do te sjelle shume shpejt edhe versionin remix te kesaj kenge, ne bashkepunim me Kaos dhe labelin P.I.N.T, pjese e te cilit jane MC Kresha dhe Lyrical Son, qe eshte njeheresh edhe autor i tekstit te kenges. Ky ne fakt nuk ka qene i vetmi material muzikor i publikuar prej kengetares se suksesshme, sepse ajo ka nxjerre edhe nje ‘Acoustic Live Season’ qe permbante ne vete 5 kenge, shume te pelqyera nga masa. Por pavaresisht gjithe ketij boom-i ne prodhimtari, Elvana nuk ndalet. Nje tjeter projekt do te vije shume shpejt prej saj. Ndonese nuk i takon 100% asaj si kenge, Elvana pritet te sjelle versionin femeror te kenges “Pa Jete”, e cila u prezantua dy jave me pare nga kantautori Flori Mumajesi.


Sunday, 10 March 2013

Revista BLUETOOTH - 9 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Mars 2013
 • Big Brother; Sekretet: Xhimi i martuar; Shpendi nuk flet me babane; Jonilda, vajza qe do te beje operacion plastik brenda shtepise; Nena e modeles: Konflikti me Elenen perpara se te futej ne "BB6", i thashe te vishej; Nis te dielen "Fan Club"-i, Albana Osmani serish prezantuese. Olti Curri: Ankohen per mua, ata qe nuk dine te bejne "Big Brother"
 • Merr fund lidhja: Shpati dhe Aferdita ndahen me telefon!
 • I dashuri shqiptar "vret" Bleona Qeretin
 • Manjola Nallbani: Ne komunikimin me vajzat nuk kam tabu. Kengetarja se suksesshme ndan me lexuesit sekretin e te qenit ne super forme
 • Kledi Bahiti, nje dedikim per te vellane
 • Pellumb Piperos, i vjedhin targat
 • Nje feste surprize per Leonora Jakupin
 • Makina e re e Mayes
 • Elvana Gjata, me lajme te reja

Friday, 22 February 2013

Elvana shpjegon "kasapin" ne klip

Videoja e Elvana Gjates, "Fake" ka ngacmuar reagime dhe debate te shumta ne media dhe forume, pikerisht per arsyen e paraqitjes agresive te kengetares, ku ajo sulmon koleget duke i quajtur "palaco".

Elvana perdore nje gjuhe qe nuk jemi mesuar ta shohim me pare dhe permes imazheve dhe simbolikave jep mesazhe qe po interpretohen ne menyra te ndryshme.

Keshtu, ne klip shfaqet dhe nje kasap qe pret mish me sopate, ndersa eshte interpretuar sikur kengetarja i jep mesazhe kolegeve, duke i konsideruar thjesht si "copa mishi".

Por, Elvana ka sqaruar se ne te vertete, kasaphaneja qe shfaqet ne klip ka te beje me masakren qe i behet vlerave muzikore:

Tuesday, 19 February 2013

Flori perdor Elvanen kunder kengetareve

Nuk e ka sjellë vetëm një, por 5 këngë të reja këngëtarja Elvana Gjata në ditët e fundit.

Megjithëse këngët sikur dolën në Ditën e të Dashuruarve, ajo për t’u ambientuar me festën e pavarësisë së Kosovës thoshte se kishte të bënte edhe me këtë përvjetor.

Por, zëri i këngëtares duket sikur është përdorur nga Flori Mumajesi për t’i sharë këngëtarët, kur ky i fundit ka pasur shumë zënka të shprehura në rrjetet sociale kundër këngëtareve të tjerë. Video ‘Fake” për vetëm disa ditë është parë shumë në kanalin ‘YouTube’./M. GJ./
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flori uses Elvanen against singers

Brought not one, but 5 new songs Linkin Park singer in recent days. Although songs like came on the Day of Lovers, it is to be familiar with the holiday of independence meant that had to do with this anniversary.

Monday, 18 February 2013

Elvana Gjata behet vete "fake"...

Elvana GjataElvana Gjata, fjalor banal dhe fyerje ndaj kolegeve te klipi i ri

Elvana Gjata eshte rikthyer agresive me klipin e saj me te ri me titull “Fake” (Fals), nje dedikim per koleget e saj kengetare dhe per falsitetin ne kete realitet sipas kengetares. Ajo ka prezantuar kengen e saj te pare per vitin 2013 me titullin “Fake”, nje video qe eshte komentuar jo pak deri tani, nderkohe qe Elvana nuk shfaqet me sensuale sic jemi mesuar ta shohim ne klipet e saj te meparshme, por krejtesisht shperthyese per here te pare ne stilin dubstep. Ajo “fyen” koleget e saj kengetare dhe jo vetem, duke i konsideruar edhe “palaco”, nderkohe qe me pranine e nje kasapi qe pret mish ne klip, sipas komentuesve ne site te ndryshme ne internet, aludohet per nje tjeter mesazh qe ajo u jep kengetareve, duke i konsideruar thjesht “copa mishi”.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online