All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Erand Sojli. Show all posts
Showing posts with label Erand Sojli. Show all posts

Sunday, 4 November 2012

Revista PALOMA - 3 Nentor 2012

Revista PALOMA, 3 Nentor 2012
 • Inis Gjoni: Me mire e divorcuar, sesa ne nje martese te palumtur
 • Zhaku publikon kenge me pulle te kuqe "Cenzura": "Mos lejoni t'ju marrin per budallenj dhe dele!"
 • Aktori Erand Sojli jashte "Portokallise": Diten qe do te jem i lumtur, nuk do me shikoni me ne skene!
 • Ardian Bujupi do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurovision?
 • Zbulohen prezantuesit e festivalit te fundvitit: Floriana Garo dhe Enkel Demi
 • Vajzat e ekranit zgjedhin te behen seksi ne Halloween
 • Genti Hazizi, aktori i "Portokalli"-se dhe moderator i emisionit "Kape Kohen": Me bashkeshorten me njohu nje valixhe ne udhekryq!
 • In Love; Dorela Hysi dhe Sardi Shehu, te bukur e te dashuruar. Dorela: Jam xheloze 24 ore ne 24! Sardi: I bie murit me koke, kur mendoj martesen!
 • Gjyste Vulaj, gjashte muajshe shtatzene, ne forme perfekte

Sunday, 26 February 2012

VIP Ballina: Revisat INTERVISTA - 25 Shkurt 2012

Revisat INTERVISTA, 25 Shkurt 2012

 • Erand Sojli: Me gjeni nje dado!
 • Torosi: Si eshte Genta jashte BB...
 • Vellai i Florit: Eshte me i sinqerte se c'duhet!
 • Eni Koci: Per cdo gje vendos vete!
 • Renidona Zeneli: Nuk bej asnje hap pa te fejuarin
 • Afrim Aliaj: Shaj ne tri gjuhe!
 • Morena: Nuk po kerkoj fame!
 • Arjola Prenga: Karriera ime ne France!

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW magazine, 25 February 2012

Erand Sojli: Find me a nanny!
Torosi: How is Genta outside BB ...
Brother of Flori: It's honest more than necessary!
Eni Koci: For everything I decide myself!
Renidona Zeneli: do not make any step without fiance
Aliaj Afrim: I swear in three languages​​!
Morena: I'm not looking for fame!
Arjola Prenga: My career in France! ]]

Wednesday, 15 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 11 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 11 Shkurt 2012
 • Vesa Luma: E lumtur me jeten time sentimentale!
 • Mirjeta dhe Klodi bashkohen ne Londer
 • Shen Valentini me ciftin Sojli. Thellenza e Portokallise: "Je Celose Ti"
 • Cift abo beqar: Si do ta kalojne VIP-at Shen Valentinin? Albana Osmani, Bora Zemani, Petrit Pjeter Bylykbashi, Rudina Demneri, Simone Pigliacelli, Diellza Kolgeci, 
 • Adelina Tahiri dhe Aferdita Dreshaj mesazhe dashurie
 • Ke kopjon Nora kete here?
 • Mihrije Braha: Kam qene gjithnje femer seksi!
 • Rita Ora pushton revistat angleze
 • Zajmina Vasjari imazh i Golden Eagle

Monday, 6 February 2012

Erand Sojli sjell serial te ri me personazhe VIP...

"Nje dado per babin", seriali me i ri ku aktori luan familjarisht

Erand Sojli: Si arrita t’i bind personazhet VIP te luajne ne serialin tim te ri

Ata kane marre persiper nje risk, te luajne nje rol, emri i te cilit mund t’u ngelet edhe nofke, nese do arrijne te spikasin vertet ne serialin me te ri me titull “Nje dado per babin”. Redon Makashi, Alban Dudushi, Dashnor Diko, Mariza Ikonomi, Aleksander Gjoka, Ledion Lico, Eno Popi, Endri & Stefi Prifti, Ornela Bregu, Ezdalin Gorani e Manjola Hasani do te shfaqen si “guest stars” ne role fantastike ne serialin televiziv me 100 seri, qe do te nise transmetimin e tete serive te para se shpejti ne kanalin T ne Digitalb.

Saturday, 4 February 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 4 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Shkurt 2012

 • Qetsor Ferunaj: Te ardhurat e uleta me shtyjne te kerkoj menyra per mbijetese. Po mendoj te iki fare nga Shqiperia.
 • Gold AG: Seks per here te pare kur isha shume i vogel
 • "The Voice", surprizat e finales dhe cmime per te 4 finalistet. Flet autori Rezart Aga: "The Voice" ka kontribuar per te sofistikuar shijet muzikore te publikut shqiptar.
 • Modelja Misse Beqiri pozon nudo ne Skandinavi dhe lidhet me portierin britanik Lindegard. Mediat britanike kane komentuar lidhjen e tyre
 • Blerim Destanit i plotesohet nje tjeter enderr, takohet me Morgan Freeman
 • Intervista. Genta Ismajli: "Per intriga nuk duhen akuzuar vetem kengetaret (femra) por edhe kengetaret (meshkuj)". Me Adelinen kemi marredhenie shume te mira!
 • 30 vjetori i Stines, festa bashkon kengetaret
 • Pas lindjes, Soni Malaj rikthehet nen menaxhimin e nje produksioni spanjoll

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online