All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Miriam Cani. Show all posts
Showing posts with label Miriam Cani. Show all posts

Monday, 4 November 2013

DWS, Miriam Cani: Me vjen keq per ata qe prisnin te me shihnin live...

Miriam Cani
... arsyeja e vertete e largimit nga “DWS”

Largimi i Miriam Canit nga prezantimi i “Dancing with the stars” vetem kater dite para nates se pare te show-t ne “Vizion Plus”, u kthyer ne temen e dites ne rrjetet sociale per te mesuar arsyen. Shume u cuditen nga kjo sjellje rebelizmi e Miriamit, e cila deri tani kishte prezantuar karakterin e vajzes se qete dhe te bindur. Pas shume aludimeve per largimin e saj, ne rrjetet sociale e verteta pse producentja Holta Dulaku vendosi perjashtimin e saj, ishte sepse Miriami ne javen e fundit te pergatitjeve i ka bere presion asaj, duke i kerkuar para plus mbi marreveshjen me te cilen kishte rene dakord ne fillim. Madje, ky presion pak para fillimit te spektaklit i eshte bere producentets nga i fejuari i Miriamit, kengetari Alban Skenderaj, i cili ka zhvilluar biseden e siperpermendur. Holtes nuk i ka tingelluar aspak e drejte dhe normale kjo kerkese pas renies dakord me pare, dhe ndaj ka marre vendimin per ta perjashtuar pa hyre fare ne bisedime per kompromis.


Sunday, 1 September 2013

Aurela Gace zevendeson Miriam Canin te “The Voice of Albania”

Kemi degjuar nje thashethem keto dite ne lidhje me dy kengetare shume te talentuara. Thuhet se Aurela Gace do te zevendesoje Miriam Canin ne spektaklin e talenteve “The Voice of Albania”, edicioni i trete, qe nis se shpejti ne Top Channel. Ndersa behen gati per kete spektakel, behet e ditur se nuk do te ndryshoje pjesa tjeter te jurise, pra Elton Deda, Alma Bektashi dhe Sidrit Bejleri. Miriami, e cila per kete projekt u shperngul ne Shqiperi, per hir te se vertetes ka pasur nje gjykim shume objektiv e profesional gjate te gjitha puntatave, duke u bere madje nje nder personazhet me te preferuar te publikut, megjithate keshtu e kane keto pune. Nga ana tjeter, Aurela Gace me siguri do t’i jape nota shume origjinale “The Voice”. Ne jemi perpjekur te komunikojme me te dyja kengetaret, por asnjera prej tyre nuk eshte pergjigjur. Nderkaq, juria do te qendroje si edicionin e kaluar edhe ne spektaklin paralel qe zhvillohet ne Tv Klan, “X Factor Albania”. /paloma/

Saturday, 20 July 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 20 Korrik 2013
 • Ami dhe Ermali ne pritje te djalit: Pas lindjes, Ami ne "greve urie"; 
 • Miriam Cani: Se shpejti dasma, do jete private dhe e qete. Me mamane e Albanit jam shume e lidhur. E lumtur qe e kam pjese te familjes.
 • Noizy mund "Babastars"
 • Foto hot te VIP-ave ne plazh; 3 faqe speciale, 16 personazhe; Rovena Stefa ne Turqi; Afroviti Goge zgjedh jugun; Kleoniki do pishinat; Sabri Fejzullahu, pushime me gruan ne Qeparo; Rozana Radi, nje koktej nga Dhermiu; Vesa Luma, ne plazh e veshur; Franceska, provokuesja e kesaj vere; Pushimet familjare te "miss" Gentes; Ermela argetohet me shoqerine ne bregdetin e jugut; Dren Abazi, det edhe kenge; Angela Martini ne St.Tropez; Luana, rrofte "Summer Fest"-i; Nora Istrefi prek Dubain; Lorik Cana pushon me Moniken; Dafina Zeqiri shfrytezon koncertet; Albana Osmani, relaks me motren; 
 • Vigani feston ditelindjen, harbohen Big Brother-istat. Fotot, me Elenen "prane e prane" si dikur

Wednesday, 3 July 2013

Albani dhe Miriami, zyrtarisht te fejuar...

Fejohen Miriam Cani dhe Alban Skenderaj

Dite me pare ajo eshte shprehur se po kalon pushimet ne vendim me te bukur ne bote ne te cilin kishte qene ndonjehere. Por duket se Miriam Cani nuk do te mbaje mend vetem per kete arsye ishujt Maldive.

Kjo per faktin se ajo eshte befasuar nga i dashuri i saj Alban Skenderaj, i cili i ka propozuar asaj martese dhe natyrisht ajo ka pranuar.

“Surpriza me e MADHE ne jete me erdhi dje gjate eksperiences se pare te zhytjes mes bukurive te oqeanit Indian. Albani me instruktoret kishte organizuar gjithcka pa dijenine time dhe midis nje shkrimi me PROPOZOI PER MARTESE :))Nderkohe qe mundohesha te merrja fryme NATYRISHT i ktheva vetem nje POOOOOO :)))”, ka shkruar Miriami ne rrjetin social Facebook, duke publikuar nje fotografi te unazes qe i kishte dhuruar Albani.

Monday, 1 July 2013

Miriami dhe Albani, pushime luksoze ne Ishujt Maldive...

Miriami dhe Albani ne Ishujt Maldive
Miriami dhe Albani arratisen per pushime luksoze ne Ishujt Maldive

Pasi ka publikuar klipin e saj me te ri “I paprekshem”, ku nuk shfaqet ne asnje moment me imazhet e saj, Miriam Cani ka fluturuar kete jave drejt Ishujve Maldive, per pushime luksoze me Alban Skenderajn, te fejuarin e saj. Ne faqen zyrtare ne “Facebook”, Miriami shprehet se: “Ky udhetim ishte nje enderr e madhe, qe po e bej realitet”. Nderkohe qe fluturimin ne Ishujt Maldive, nje nga zonat turistike me terheqese ne gjithe boten, ajo shprehet se e perjetoi si nje femije i lumtur. Ne fakt, jane shume te rralle artistet shqiptare qe mund te kene mundesine per te shijuar pushimet ne Ishujt Maldive, qe ndodhen ne Oqeanin Indian ne Jug te Indise, dhe VIP-a te huaj shkojne shpesh. Thuhet se Miriami e ka konsideruar kete udhetim dhe si nje festim te ditelindjes se saj te 28-te, qe e kishte para disa javesh. Kengetarja, pas koncerteve ne Jug, gjate fushates se PS-se, se bashku me Albanin, publikoi me pas dhe klipin e saj te ri, angazhime qe tashme ua kane lene vendin pushimeve.


Sunday, 2 June 2013

Miriam Cani behet brune per 28 vjetor...

Miriam Cani
Miriam Cani feston 28-vjetorin ne versionin brune

Jemi mesuar ta shohim bionde, dhe ndaj kengetarja e njohur, Miriam Cani, ka menduar te na ofroje nje version ndryshe te pamjes se saj, ate te brunes. Artistja ka realizuar nje set fotografish, disa prej te cilave bardhe e zi, ku shfaqet me look te ndryshuar. Ajo e ka postuar foton me pamjen e re per fansat, ne profilin e saj zyrtar ne “Facebook, ku ka marre urime te shumta per ditelindjen e saj te 28-te. Kengetarja, e cila bashkejeton me Alban Skenderajn, ka pak kohe qe ka perfunduar edicionin e dyte si mentore ne “The Voice of Albania”. Fill pas mbylljes se spektaklit, ajo publikoi klipin “Ti s’e di perse”, nje balade e realizuar ne breg te nje deti te trazuar. Nderkohe qe ne lidhje me jeten e saj private, ajo dhe Albani ende nuk kane folur per nje ceremoni martese, edhe pse ndjesine e fustanit te bardhe ajo e provoi fale Lili Ismajlit, e cila e kishte perzgjedhur si imazh te fustaneve te nuserise.

Saturday, 1 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 1 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 1 Qershor 2013
 • Noizy, e dashura ben 18 vjec. Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje
 • Sondazhet dhe intervistat nxjerrin fitues Anaidin ose Elonen
 • Aferdita Dreshaj u premton turqve se do u sjelle Di Caprion
 • Mirjeta e BB4 flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh 
 • Ish banoret e BB6 te gjithe tifo per Anaidin; Eldora Koci: Per mua duhet te fitoje Shpendi, por publiku vlereson tipat si Anaidi; Edber Laho: Anaidi i drejtperdrejte, duhet te fitoj; Altina Kusari: Nga te gjitha edicionet, Iliri ka qene me uniku; Elena Lika: Fiton Anaidi, ka intuite dhe karakter te forte; Vigan Shehu: Anaidi e meriton, i sfidoi te gjithe ne shtepi; Marselini: S'me intereson fituesi, Joana e Rike tifo per Anaidin dhe Elonen; 
 • Fituesit e edicioneve te kaluara: Kush e meriton fitoren! Arber Cepani "BB1": Anaidi ka luajtur fort, por Elona duhet te fitoj; Qetsori "BB2": Elona fituese, nese nuk penalizohet nga etiketimi "lesbike"; Ermela Mezuraj: Elona film pa ze, fitues vetem Anaidi.

Monday, 29 April 2013

Revista PALOMA - 27 Prill 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 27 Prill 2013
 • Big Brother: Joana shtatzene?
 • Ingrid Gjoni shpenzon miliona per ditelindjen e djalit dhe martesen e saj
 • Ciljeta: Do te martohem kur djali te behet 1 vjec
 • Xhimi: Une meritoja finalen! Kozeta: Djali me tha "Olta do t'ia ngule thiken pas shpine babait!"
 • Ish-banoret femra te "Big Brother": Vajzat e ketij edicioni dine vetem te zhvishen!; Mimoza BB2, Genta BB5, Franceska, Gerta BB5, Ina BB1, 
 • Albi dhe Klaudia: Dasma jone kete vere, mes klasikes dhe modernes
 • Zhaku le Shqiperine: Do iki pergjithmone ne Gjermani!
 • Menaxheri braktis gruan per Miss Kosoven, Diana Avdiun?
 • Miriam Cani, nje emision per karrieren dhe Shqiperine ne median gjermane
 • Lorik Cana: Nuk di asgje per marreveshjen mes Kosoves dhe Serbise

Sunday, 31 March 2013

Miriami, edhe nje amvise e mire

Tani që ka mbaruar “The Voice”, vajzën e muzikës, Miriam Cani, e gjejmë të angazhuar edhe në Gjermani me projekte muzikore.

Por, bashkëjetesa me këngëtarin e njohur, Alban Skënderaj, e ka bërë si duket edhe të jetë një amvise e mirë, siç tregon edhe fotoja.

Miriami ditë më parë ka treguar se plani për dasmën shumë të veçantë ende ekziston, por nuk duhet të stresohet për këtë. Miriami ditët e fundit është duke e shijuar suksesin e këngës më të re, me titull “Ti se di përse”. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miriam, a good housewife

Now that's finished "The Voice" music girl, Miriam Cani, find engaging in Germany musical projects. But co-known singer, Alban Skenderaj did seem to be a good housewife, as shown by the picture.

Thursday, 28 March 2013

Miriam Cani: Se shpejti, martesa me Albanin!

Miriam Cani
Pak kohe me pare ra ne sy te mediave, e veshur me fustan te bardhe, duke u bere imazh publicitar i sallonit te nuserise "Lili Sposa", por kur do te vesh vertete fustanin e nuserise, kengetarja Miriam Cani?

"Shume shpejt besoj. Kete gjene e marteses ne nuk duam ta shohim si stres. Ne bashkejetojme prej 5 vitesh dhe ndajme gjithcka bashke. Keshtu qe asgje nuk do te ndryshonte. Eshte dicka qe do ta bejme per kenaqesine tone, si kurorezim i dashurise qe kemi me njeri-tjetrin. Pra, sic e thashe, se shpejti!", ka shpjeguar Miriami per "Revisten Paloma", dhe ka thene se dasma do te jete e vecante dhe me plot surpriza.

Projekti i saj i fundit "Ti se di perse", nje krijim i Alban Skenderaj, eshte pelqyer mjaft nga fansat dhe Miriami ka treguar se tani eshte duke punuar ne Gjermani ne realizimin e verzionit anglisht, krahas disa projekteve te tjera muzikore. /Albavipnews/

Monday, 25 March 2013

Revista PALOMA - 23 Mars 2013

Revista PALOMA, 23 Mars 2013
 • Miriam Cani: Se shpejti, martesa me Albanin
 • Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt nga e dashura
 • Bertina ne nje lidhje te re? I merr te dashurin Gentes
 • Etleva BB6: Djemte pelqejne vajzat si une, jo imoralet
 • Linda Halimi kendon para familjes se Michael Jackson. Stevie Wonder deklaron publikisht: Linda, ti je nje diva qe do shkosh shume larg!
 • Big Brother; Te gjitha femrat e Viganit dhe Edberit
 • Bleona Qereti performon per homoseksualet krah emrave te medhenj te muzikes. Deklaron: Do t'ia kaloj Gaga-s dhe Mary J Blige me performancen time
 • Alma Bektashi dhe Elton Deda rikonfirmohen pjese e jurise se "The Voice". Xhemi prezantuese.
 • Blero bashkepunim me Rita Oren?
 • Pas Bleones eshte radha e Genta Ismajlit te luaje ne nje film te huaj
 • Florent Kullolli (djali i tezes se Elones): "Mikesha e ngushte e Elones, vajza e presidentit"

Sunday, 17 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Mars 2013
 • DJ Blunt ndahet nga e dashura. Shkak behet xhelozia per Sheilen, fituesen e "X Factor"
 • Rrefen e ema e kengetares: Si na e vodhi Eda Zari gjithe pasurine! Zhane Zari akuzon te bijen per falsifikim dokumentesh ne marrjen e pronave te familjes, ku pjesetare jane edhe femijet e tjere.
 • Qetsori per "BB6": Si i shoh banoret, biseksualja dhe fituesi sipas meje. Ish-fituesi i "BB" i hyn televizionit: Do jem moderator i nje programi mengjesi, me ofruan page te majme. Marselini me duket thjesht i keq, Anaidi e ha buken kot aty.
 • Paparazzi; 8 Marsi i shfrenuar i femrave ne Tirane, fotot komplet nudo
 • Ergysi i BB4: Me shkodranen qe merret me politike, Anaidi sillej si i fejuar. Ish-konkurrent ne "BB4" dhe mik i Anaidit, ai rrefen se si e njeh ate. Ergysi: Si e kam pare une Anaidin ne marredhenie me femra
 • Flet motra e Arsimit, Arberesha: Ai eshte talent ne gjuhe te huaja dhe shume xhentil
 • Iliri, djali i fiksuar pas biondeve

Sunday, 3 March 2013

Alban Skenderaj: Kurorezimi me Miriamin dhe femija, proces i pashmangshem...

Alban Skenderaj
Alban Skenderaj: Pas 6 vjetesh me Miramin, duhet dhe nje femije

Kantautori dhe per te dytin vit rresht mentori i talent-shout “X-Factor”, Alban Skenderaj, vjen per te gjithe lexuesit e suplementit “Koha Tjeter”, me nje interviste ku rrefen emocionet e tij si mentor, por edhe jeten e tij private. Nuk fsheh deshiren e tij, qe te shohe kategorine qe ai perfaqeson deri ne finale, megjithese thote se deri tani jane ruajtur shume mire balancat.

Me keqardhje pranon se nuk munden qe te festonin me te fejuaren e tij Miriam Cani, festen e Shen Valentinit, ashtu sic deshironin, pa harruar qe te flase edhe per shume nga projektet e tij dhe te Miriamit, jo vetem nga ana profesionale, por edhe personale.

Monday, 11 February 2013

Miriami dhe Albani, konceptojne martesen dhe femijen e pare..

Miriam Cani & Alban Skenderaj
Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla

Per me shume se dy vite ata jetojne nje bashkejetese, duke e ndare jeten mes Gjermanise dhe Shqiperise. Pas 17 javesh ne ekran, ne spektaklin e “The Voice”, Miriam Cani i rikthehet punes per realizimin e klipit te saj me te ri, ndersa zbulon sekrete nga jeta ne nje shtepi me Albanin: ceremonia e dasmes qe kane ideuar dhe femija qe i uron vetes se shpejti.

Sapo ke mbyllur “The Voice”. Cilin do te vecoje si momentin me te bukur qe kujton, po me i trishtuari?

I gjithe “The Voice” si eksperience me ka dhuruar vetem momente te bukura dhe frytdhenese ne karrieren time. Kane qene dy vite plot emocion, pune te madhe me shume pasion dhe kenaqesi.

A do mund te beje ndonje bashkepunim me te preferuarin/en tend ne “The Voice”, dhe cili do te ishte?

Saturday, 9 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 9 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Shkurt 2013
 • Angela Martini i rremben Paris Hilton te dashurin milioner. Tim Vogele, i dashuri i ri i modeles shqiptare, eshte trashegimtar i nje pasurie familjare disa milion dollareshe
 • Paparacet kapin Aferdita Dreshajn ne vilen e Leonardo Di Caprio-s ne Miami, reagon Shpati
 • Hermes Nikaj: Pretendoj postin e zedhenesit ne Bashki, Lulzim Basha me kerkoi vete
 • Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla, po bejme plane per martese dhe femije
 • Autoritetet turke nuk i japin shtetesine Almeda Abazit
 • Alketa Vejsiu rrefehet per here te pare per jeten e saj private
 • Silva Gunbardhi refuzon t'i kendoj Kryeministrit Berisha: " Jam origjinale, nuk ndikohem lehte!"
 • Gjyste Vulaj behet nene per here te dyte, vjen ne jete Besarti
 • Ciljeta behet nene: "Zoti donte qe djalin ta lindja ne ditelindjen time"
 • Gent Bushpepa, gjithandej me te dashuren.

Sunday, 20 January 2013

Albani dhe Miriami kërkojne nje femije

Mund të quhet një prej cifteve më simpatikë të tregun shqiptar, e padyshim që thuhet se gjithë këtë kohë nuk kanë pasur luhatje në lidhjen e tyre.

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani që vetëm bashkëjetojnë, me anë të disa fotove që kanë postuar në rrjetet sociale me disa fëmijë, sikur ata po e kërkojnë medoemos një të tillë.

Por si duket cifti po kënaqet me këto foto të këtyre ëngjëjve, pasi inpenjimet e shumta i largojnë nga kjo dëshirë e bukur për ta pasur një  fëmijë të tyre për momentin.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani and Miriam require a child

Can be called one of the most charming couples Albanian market, undoubtedly say that all this time there have been fluctuations in their relationship. Alban Skenderaj and Miriam Cani only coexist, through some pictures that are posted on social networks with several children, as if they were necessarily require one.

But it seems the couple are pleased with these photos of these angels, after numerous inpenjimet away from this beautiful desire to have a child of their momentin.M.GJ.

Monday, 31 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 31 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Rita Ora fiton cmimin "Best Newcomer" ne kuader te cmimeve vjetore "Bizzare Awards" qe ndahen nga tabloidi anglez "The Sun"
 • Ermal Fejzullahu rikthehet me klipin e ri "Digje Sonte" punuar nga produksioni "Focus Production"
 • Blero dhe Adrian Gaxha paralajmerojne nje bashkepunim se bashku
 • Edona Llalloshi ne pergaditje te nje klipi te ri qe do realizohet nga EMF Creative
 • Lori pergenjeshtron lajmin se ka pasur sherr me kengetaren Adelina Tahiri, te cilen ajo e konsideron shoqe te mire.
 • Miriam Cani reagon ndaj kritikave negative te shqiptareve per artistet shqiptare dhe boteror
 • Rita Ora me gjithe familjen ne Dubai per festat e fundvitit. Mesohet se do te performoj ne njeren nga resortet luksoze te Dubait ne naten e Vitit te Ri.

Sunday, 30 December 2012

Revista PALOMA - 29 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 29 Dhjetor 2012
 • Per festa me Olta Gixhari: Une, zoteruesja e "Pemes se arte"
 • Mekatarja Ciljeta
 • Ne pritje te 2013-s me: Monika Stafa, Arjon Muca, Besa Kokedhima, Olti Curri, Monika Lubonja, Simone.
 • Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj: Pretendojme te sjellim Eurovizionin ne Tirane. S'na ka ikur mendja  qe te vjedhim kenge serbe.
 • Arbana Osmani, nje kuzhiniere me pese yje!
 • Diellza Kolgeci: Meshkujt qe me ndjekin jane me te lumturit!
 • Miriam Cani: Shqiptaret jane te mbushur me negativitet, dine vetem te shajne!
 • Emina Cunmulaj kalon Krishtlindjet ne Bahamas
 • Redon Makashi formon grupin me femijet e ushtarakeve
 • Adelina Tahiri per Vit te ri, dhurate nje iPhone 5
 • Tuna, princesha rebele
 • Albana Osmani ne Londer per festat e fundvitit

Friday, 28 December 2012

Miriam Cani, kunder komenteve per artistet

 “E njëjta gjë po bëhet madje edhe me artisten shqiptare, Rita Ora. I njëjti fenomen ndodhi me Rona Nishliun. Të njëjtën gjë po bëjnë me këngën fituese të festivalit.

Fryma negative përcillet vetëm nga bashkatdhetarët. Lexon komente në të gjitha gjuhët e botës që përkrahin shqiptarët të sapopërmendur dhe lexon fyerje ndaj tyre në gjuhën tënde!

Turp! Kur nuk e duam veten, mos të presim respektin dhe dashurinë nga të huajt!...!”, ka shkruar Miriam Cani në profilin e saj, mes tjerash, në ‘Facebook’. Vajza, e cila njihet për qetësinë e saj dhe jeton jashtë skandaleve, nuk ka dashur të heshtë kur ka lexuar shumë komente të fansave duke ofenduar dhe artistët.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miriam Cani, against comments for artists

Monday, 17 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 17 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Lil Vlora braktise muziken, mbulohet me shami dhe behet besimtare myslimane?
 • Vedat Ademi koncert ne New York me 23 Dhjetor
 • Bertan Asllani me kenge te re "Damla damla"
 • Juria e "X Factor Albania 2" ben perzgjedhjen e 18 finalisteve.
 • Vesa Luma dhe Big Basta ne Paris, festojne 20-vjetorin e Disneyland. Flitet per zyrtarizim te lidhjes, fejese apo martese!
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese me daten 12.12.12
 • Genta Ismajli sjell se shpejti klipin e saj "E kam provuar" ndersa ka deklaruar se ende eshte pa mashkull
 • Rona Nishliu publikon videon e re "Se vetem zemra flet sakte"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online