All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valbona Coba. Show all posts
Showing posts with label Valbona Coba. Show all posts

Saturday, 6 April 2013

Revista BLUETOOTH - 6 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 6 Prill 2013
 • Valbona Coba: Ju rrefej ditet e para me Aiden! Simboli i bukurise shqiptare rrefen nga SHBA, gjithcka, qe nga momentet kur e mori te voglin per here te pare ne krahe e deri tek netet pa gjume
 • "Big Brother": Pas Elenes, edhe Joana e nxjerr ne shesh. Mamaja: Anaidi vendos vete, s'bej asnje koment per Joanen. Vigani: Elena me ka dale nga qejfi, kam ulur veten!
 • Bleona "cmend" publikun gay! Fotot e kengetares mes komunitetit LGBT ne Palm Springs
 • Intervista; Ilda, vajza qe ju ben ta doni sportin!
 • Performancat e kopjuara ne "X Factor"
 • Zhvishet edhe Elvana!
 • Rikthehet "Produkt 28"
 • Big Mama behet serish "BIG"
 • Te rejat e BB6; Joana: Elona, histerike, injorante, katundare e shkrete; Anaidi-Joanes: Me kete sjellje do dalesh nga shtepia; Olta: Nuk ndjej per Ilirin, e shoh si shok; Marselini-Ilirit: S'ke per te fituar kurre!

Monday, 4 March 2013

Valbona Coba behet nene...

VALBONA COBA lind djale, vjen ne jete Aiden

Ajo eshte supermodelja e pare shqiptare. Valbona Coba, ylli shqiptar i pasarelave qe prej vitesh jeton ne Amerike ka provuar disa dite me pare ndjesine e te qenit nene.

Pas marteses se bujshme me menaxherin amerikan Todd, Coba ka sjelle ne jete femijen e saj te pare, qe eshte djale. Aiden eshte emri i engjellit me te ri te botes, qe ka gezuar me ardhjen e tij te gjithe familjaret.

Domethenia e emrit te te voglit eshte ‘i lindur nga zjarri’. Zjarrit qe qendron ndezur ne zemrat e Bones dhe Todd-it, e qe urojme te mos shuhet kurre, sikunder urojme qe Aiden te jetoje gjate e te jete gjithmone i lumtur me te dashurit e tij te zemres.

Saturday, 2 March 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Mars 2013
 • "Big Brother"; Zbulohen sekretet per kater banoret. I dashuri: Televizioni genjeshter, Elena kishte mbathje; Bashkeshortja: Marselino zhigolo?! Ky eshte sekreti yne; Iliri deklaron: Seks me nje 61-vjecare
 • Djali i Jozefines, ne lidhje me nje modele. Zbulohet e dashura e Genar Topallit me Eva Muratin. Vajza prezantoi koncertin kunder dhunes, me 14 shkurt
 • Behen prinder: Valbona Coba, Sidrit Bejleri, Enxhi Nini
 • Kastro Zizo: Erleta e semure psikike, me gruan e pare i kam mire punet! "Me perzuri si nje qen rrugesh. Do martohem perseri!"
 • Arbana Osmani e mohon: Nuk jam shtatzene!
 • Vjen ne jete Ermeli, "shpresa" e Sidrit Bejlerit
 • Zbulohen sekretet e banoreve te Big Brother: Elona praktikon Taekwondo, Olta eshte vegjetariane, Elena vajza qe ka pire cigare 4 vjece, Altina e cmendur per Real Madridin

Tuesday, 11 September 2012

Valbona Coba shtatzene, pret nje djale...

Valbona Coba: Shtatzene ne muajin e katert, pret nje djale

Valbona Coba do te behet nene. Lajmi i mire kete here vjen nga Los Angelos, vendi ku fotomodelja e famshme shqiptare jeton. Eshte ne muajin e katert te shtatzenise dhe do te sjelle ne jete nje djale. Eshte gati per te provuar emocionet dhe ndjesite e memesise, ashtu si edhe per te lumturuar bashkeshortin e saj Todd, duke i dhene nje pasardhes.

Historia

Dy vjet me pare, Valbona Coba, se bashku me bashkeshortin e saj irlandezo-anglez, Todd, zbriti ne Rinas per te celebruar historine e saj te dashurise ne nje dasme teresisht shqiptare. Ngjarje qe do te zinte faqet e shtypit dhe kronikat roze (duke sfumuar disi edhe nje tjeter dasme qe u realizua ne po te njejten dite, ate te kryetarit te Partise Socialiste, Edi Rama), e do te merrte vemendjen e gjithe kureshtareve. Me te drejte, ne fakt. Pasi personazhi i saj aspak i zakonte e bente te tille.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online