All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vesa Luma. Show all posts
Showing posts with label Vesa Luma. Show all posts

Saturday, 6 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 6 Korrik 2013
 • Tuna super-hot, tani josh edhe femrat
 • Vijne oferta nga politika per Riken e "BB6", tundohet per t'u rikthyer ne Tirane. Zhvendoset ne Spanje me te dashurin dhe reflekton per alternativat edhe ne boten e televizionit
 • Momente pikante nga festa e 22-vjetorit te PS-se
 • Pushimet e cmendura te Arbana Osmanit ne Europe
 • Agron Llakaj, pasi ka kaluar te 50-at u nenshtrohet trajtimeve estetike per fytyren
 • Aferdita ben superstaren, Shpati fotografohet si mashkull superseksi
 • Nuk i shpeton tundimit, edhe Rita Ora zhvishet e gjitha per kopertinen e "GQ"
 • Anaidi, me i suksesshem me femra me kabrion qe fitoi ne "BB"
 • Ami, javet e fundit te pritjes
 • Pushime dhe pune per Elenen dhe Endritin
 • Vesa Luma shume seksi e shtrire, por zhgenjen pak ne kembe
 • Aleksander Gjoka behet gjysh, vjen ne jete mbesa e tij ne Itali

Sunday, 19 May 2013

Revista PALOMA - 18 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 18 Maj 2013
 • Adela Xhamani: Ndihem e qete dhe e lumtur!
 • Elton Deda: Kengetaret tona te marrin shembull nga Hoxha
 • Joana pas daljes nga Big Brother
 • Edberi: Jashte shtepise vajzat duan te kene kontakt me mua! Dua vetem Arbeniten!
 • Kengetarja serbe ne Eurovizion fyen Sejkon dhe Lulgjuraj
 • Ermal Mamaqi: Verioret me kane sulmuar pa te drejte!
 • Cubi Metka: Jam aktore ne skene dhe ne jete!
 • Madona zgjedh Rita Oren
 • Ne ditelindjen e Vesa Lumes
 • U2 vijne ne Tirane?
 • Adelina Tahiri, imazh i kompanise me te madhe maqedonase
 • Martohet Adrola Dushi
 • Adrian Gaxha sulmon Flori Mumajesin
 • Kristo: Kam deshtuar shpesh ne dashuri
 • Nga Niko Komani: Si duhen te vishen femijet ne 2013-n

Friday, 17 May 2013

Vesa: Ndihem me fat qe kam Gerin prane...

Vesa LumaMartesa se shpejti, me fustan te bardhe

Biondina e bukur nga Prishtina, sic e pershkruajne mediat ne Tirane, kengetaren Vesa Luma, ne nje rrefim per revisten "Paloma", ka dhene detaje interesante nga bashkejetesa, tashme 6 muajshe, me Big Basten apo Gerin.

Ajo cka eshte me e rendesishmja, Vesa tani eshte nje vajze super e lumtur ne jete, qe lehte mund t'i lexohet edhe ne sy. Cdo gje ka ndryshuar per te, ate moment qe ajo ka takuar Gerin, qe nuk eshte vetem nje djale qe ia ka rrembyer zemren, por edhe nje nder bashkepunetoret e saj me te afert.

"Vetem tani e kam kuptuar sesa jam lodhur pergjate ketyre 10 viteve karriere qe cdo gje e kam bere vete. Tani qe Geri eshte ne jeten time e kam kuptuar kete gje", ka thene Vesa per revisten "Paloma".

Geri, si krijues i kengeve, po ndihmon Vesen ne kompletimin e albumit te saj te dyte qe pritet te lancohet kete vit. Sa i perket marteses, Vesa thote se do te ndodhe se shpejti por nuk e kane menduar ende nese do te jete dasme e madhe apo nje ceremoni e vecante dhe familjare. Me e rendesishmja do te jete qe ajo te kete familjen prane, dhe te vishet me fustan te bardhe, sic e ka enderruar gjithmone. /Albavipnews/

Friday, 10 May 2013

Surpriza e Veses, kenge anglisht me Jon Tarifen...

Vesa, bashkepunim surprize me Jon Tarifen

Jon Tarifa eshte nje nga kengetaret me "In" per momentin ne Hollande. Kenget e tij ne gjuhen angleze tashme jane ne top-listat muzikore te ketij vendi dhe mjaft te degjuara e te pelqyera ne Evrope. Tashme Joni do te vije ne nje bashkepunim mjaft interesant me kengetaren kosovare Vesa Luma. Vesa e ka bere publik kete lajm ne faqen e vet zyrtare ne Facebook. "Sapo perfundoi edhe kenga e parafundit e albumit, qe eshte shumeee vecante. Nje duet me artistin shqiptar shume te talentuar qe po na nderon me singlat e tij nr.1 ne Hollande e ne mbare Evropen. Eshte Jon Tarifa i cili eshte i ftuar im per kete superprojekt dhe i vetmi projekt i imi ne gjuhen angleze. Mezi po pres ta degjoni" - ka thene kengetarja.

Saturday, 20 April 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Prill 2013

Revista BLUETOOTH, 20 Prill 2013
 • Big Brother; Zbulohet lidhja e Rikes me Noizy-n. Historia e dashurise me DJ-in e njohur italian, flirti me Erion Zeqirajn dhe miqesia me Klodian Celen e BB3. Prezervativi ne BB i nevojshem sa ilacet. Jani i Joanes vjen ne Tirane, fshihet nga gazetaret
 • Rita Ora, dashuria e re, shoku i ngushte i David Beckham. "Daily Mail" raporton lidhjen e re te kengetares shqiptare me agjentin e futbollit.
 • Nora nxjerr tangat ne skene
 • Amarda Toska shtatzene. Cifti i yjeve te showbiz-it, ne pritje per t'u bere prinder
 • Ingrit Gjoni thote: Inshallah! Xhiron klipin e ri, me protagonist djalin Parid
 • Fundjave te bukur nga Orinda Huta
 • Vesa Luma, dedikim Big Bastes
 • Silva Gunbardhi le takimin ne Athine

Sunday, 24 March 2013

Vesa Luma harron Prishtinen, bashkejetesa ne Tirane po i ecen shume mire...

Vesa Luma & Big Basta
Vesa Luma: Po jetoj periudhen me te bukur te jetes sime

Vesa Luma eshte nje kengetare shume e dashur per te gjitha moshat. Sapo ka publikuar kengen e saj me te re “24 Ore”, e cila eshte pritur shume mire nga fansat e saj. Ne nje interviste te dhene per suplementin “Koha Tjeter”, Vesa tregon se eshte ne nje periudhe shume te bukur te jetes se saj dhe se ndihet e lumtur per gjithcka ka arritur ne jete, pa harruar as gabimet e saj, per te cilat thote se nuk pendohet, sepse edhe nga ato ka mesuar shume.

Ka ne krah njeriun e dashur, dhe qe e ben cdo dite te ndihet femra me speciale ne bote, nje familje te mrekullueshme, shoqerine dhe fansat e saj qe e mbeshtesin pas cdo dalje te saj, per kete ndihet e privilegjuar. Per me shume lexoni intervisten e plote.

Sunday, 17 March 2013

Vesa Lumaj, muziken si nje detyre

Nuk e merr më muzikën si qejf, por si një detyrë, si një obligim që t’i falësh publikut momentet shumë të mira.

Kështu mendon këngëtarja Vesa Lumaj, e cila sapo e ka lancuar këngën e saj më të re, me titull “24 orë”, së bashku me një video, e cila po pritet mirë. Ndërsa, Vesa ka gati albumin e saj më të ri, ku do të ketë shumë rryma të reja muzikore.

Kurse me të fejuarin e saj, reperin Big Basta, shkojnë shumë mirë, pavarësisht se, siç thotë edhe kënga e saj më e re, nuk është çdo gjë perfekte. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vesa Lumaj, music as a task

Not take music as fun, but as a duty, as a public obligation to forgive the very best moments. The opinion singer Vesa Lumaj, which has just launched its new song, entitled "24 hours", together with a video, which is well expected.

While Dew has about her new album, where there will be many new musical currents. But with her ​​fiance, rapper Big Basta, go very well, though, as the song says its new, everything is not perfect.
M. GJ.

Sunday, 10 March 2013

Revista PALOMA - 9 Mars 2013

Revista PALOMA, 9 Mars 2013
 • Ami: Mendimi im per largimin e Ermalit nga "2XL". Marrja me bamiresi na fal kenaqesi!
 • Big Brother; Liljana, bashkeshortja e Marselinos: "Nuk me intereson e shkuara e tij... E ka te ndaluar te lidhet brenda shtepise!"
 • Elena, perdoruese duhani qe 4 vjece
 • Bora Zemani, shoqja e ngushte e Joanes: Sekretet e Joanes...
 • Shpat Kasapi: Pse u ndava me Aferditen! Aferdita: Me mire qe e verteta doli ne shesh...
 • Alkena Dervishaj per 8 mars u ben thirrje grave: Mjaft luajtet rolin e mushkave!
 • Publikohet seriali i Bleones me Steven Seagal
 • Afrimiteti me Anaidin shqeteson Joanen per lidhjen e saj jashte
 • Vazhdon lufta Kastro - Erleta
 • Kledi Kadiu: Kam nisur nje histori, por nuk e di nese eshte dashuri!
 • Vesa Luma sulmon kengetaret: Boll u bete gazi i botes!

Thursday, 28 February 2013

Vesa, rrefen planet per martese dhe klipin e ri..

Vesa Luma: Do te martohem me dasme

U be kohe qe kengetarja e njohur, Vesa Luma, eshte fejuar me kengetarin dhe kantautorin e njohur Big Basta, pra dashurine e tyre ata e kane kurorezuar edhe me fejese, mirepo edhe pse bashkejetojne, ata ende nuk jane te martuar.

Vesa martesen e saj do ta beje me nje ceremoni te madhe dasmore, por ende nuk e kane vendosur se kur do te jete kjo date. “Fejesa dhe bashkejetesa me Basten shume here eshte keqkuptuar ne opinion dhe shume prej tyre kane menduar se ne jemi martuar, mirepo e verteta eshte se edhe pse bashkejetojme nuk jemi te martuar. Ne kemi vendosur qe martesen ta bejme me dasme, por ende nuk e kemi vendosur daten e marteses”, ka thene ajo per “Zeri”.

Monday, 25 February 2013

Vesa Luma: Meshkujt shqiptare gabojne ne veshje...

Vesa Luma
photo: artan korenica
1 Minute me Vesa Lumen

Te pelqen stili i...?
- Rita Ores.

Seksi te nje mashkull per ty eshte...?
- Meshkujt me pelqejne me veshje me loose, me te rehatshme. Gjithashtu gjej seksi te meshkujt oren e dores.

Designeri yt i preferuar?
- Elie Saab.

Kombinimi yt i preferuar qe ua sugjeron lexueseve tona?
- Nje kombinim me casual qe une preferoj eshte fustan me geta ne ngjyre te erret, boots dhe xhakete lekure.

Sunday, 24 February 2013

Revista PALOMA - 23 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 23 Shkurt 2013
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Ne shtepine e Big Brother do te futet nje lesbike
 • Ciljeta Xhilaga: Ju prezantoj djalin tim!
 • Rozana Radi krijon parfumin me emrin e saj
 • Dren Abazi: Te dashuren e dua seksi dhe te mencur!
 • Anjeza Branka: Eshte bukur t'i kesh meshkujt ne dore!
 • Acarohet Luana: Nuk i kam fryre buzet!
 • Elhaida e zhgenjyer nga reagimi per pjesemarrjen e saj ne "The Voice Italia"
 • Nga Niko Komani: Bjonde apo Brune? Fjolla Morina, Aferdita Dreshaj, Genta Ismajli, Tuna, Dafina Zeqiri, Arbana Osmani, Rozana Radi, Jonida Maliqi, Luana Vjollca, Rezarta Shkurta
 • 1 Minute me Vesa Lumen
 • Sexy & Single; Anjeza Maja: Nese doni karriere, atehere qendroni singell
 • IN & OUT: Ingrid Gjoni, Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj (IN); Tom Hanks, Shtatzenia e Miriamit, Soni Malaj (OUT)

Sunday, 17 February 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Shkurt 2013
 • Ermali iken nga "2XL"-ja. Artisti vendos t'i perkushtohet muzikes, hap studio private
 • Sonila Meco iken nga "ABC"-ja. Gazetarja i rikthehet botes akademike: Kisha nevoje per nje pauze!
 • Ingrit Gjoni percan ciftin Sinan-Seldi
 • Shen Valentin; Puthja e pare e "zjarrte" e Inves dhe Hetemit. Dhurata, meditim falas per te gjithe shqiptaret!
 • Prezantuesja Floriana Garo: Surprizat e formatit tim te ri
 • Jonida Maliqi: Endrra ime?! Te jeme nene e 5 femijeve! Si i humba 20 kilogram pas lindjes!
 • Kryetarja Jozefina, me "Blue Jeans"
 • Aurela Gace Show: E hapa une lojen e tallavase! Imiton Parashqevi Simakun dhe Merita Halilin
 • Vesa Luma & Big Basta, dashuri ne "Facebook"
 • Look-u i ri i Rozit
 • Elhaida Dani provon talentin ne "Voice of Italia"

Friday, 8 February 2013

Sipas Big Bastes, Vesa kengetarja me e mire

Ndërsa këngëtarja Vesa Luma shkruan në rrjetin social se ndihet shumë e lumtur në këtë kohë, i fejuari i saj Big Basta rrëfen se ajo është këngëtarja e tij e preferuar.

Kjo është edhe arsyeja jo e rastësishme që reperi nga Tirana e dashuron bionden nga Prishtina – Vesa Lumën.

Big Basta për mediet në Tiranë ka rrëfyer se së shpejti do të vijë me disa krijime të reja në bashkëpunim me të dashurën e tij. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
According to Big Bastes, Vesa best singer

While singer Vesa Luma social network writes that he feels very happy at this time, her husband Big Basta confesses that she is his favorite singer. This is why no coincidence that the rapper from Tirana loves bionden from Pristina - Vesa Luma.

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     

Saturday, 29 December 2012

Revista BLUETOOTH - 29 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Dhjetor 2012
 • Ne shtepine e Amarda Toskes per festa: "Dhurata ime per Ermalin"
 • Dafina Zeqiri, mbreteresha e "showbiz"-it: Me Ledrin mbetem shoke, aktualisht jam singell. 2012-ta nje vit i komplikuar per mua!
 • Ledina Celo hap dyert dhe rrefen: ne 2013-ten, nje moter per Erlisin
 • Viti i arte i Rudina Xhunges. Propozimet per emrin e vajzes, nga shkrimtaret me te famshem ne bote
 • Sali Berisha pranon oferten e "2XL"
 • 1 vit me "Bluetooth". Historite roze qe shenuan 2012-en
 • Renato Mekolli, kuzhinieri i famshem shqiptar ne Greqi vjen me dy receta interesante 
 • Rrefehen fituesit e festivalit, te cilet tregojne te verteten mbi akuzat per plagjiature, parashikimet per Eurovizionin dhe emocionet e bukura qe kane perjetuar keto dite. Bledar Sejko: Une kopjac? Jam frymezuar nga kenga e Vace Zeles! Adrian Lulgjuraj: Jemi pretendente ne "Eurosong"!

Tuesday, 11 December 2012

Aventurat e Veses dhe Big Bastes ne Boten e Disney-t

Cifti Vesa Luma dhe Big Basta e kane idejuar shkelqyeshem si ta kalojne kohen me se miri ne kete fundvit duke vizituar Disneyland-in ne Paris dhe ate pikerisht ne pervjetorin e 20-te te ketij megaparku argetues.

"Po jetoj endrren", ka komentuar Vesa ne twitter njeren nga disa fotot qe ka publikuar ku shfaqet duke u argetuar me te dashurin e saj.

Ne foton qe po publikojme ketu, ne atmosferen e nje bote te enderrave, cifti per nje moment na perkujtuan dy personazhet e dashura te Disney-t, Patokun Donald dhe te dashuren e tij, Daisy, qe shihen ne sfond. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adventures of Vesa and Big Basta in Disney World

Vesa couple Luma and Big Basta have idejuar perfectly how to spend time with the best in this season by visiting Disneyland in Paris and what exactly the 20th anniversary of this entertainment megapark.

"We are living the dream," commented Vesa twitter on one of the few published photos which appear having fun with her ​​boyfriend.


Tuesday, 27 November 2012

Dhurata më e mire e Veses per 100-vjetor

“E dashura Shqipëri, me mburrje dhe krenari them se kam marrë dhuratën më të mirë për këtë 100-vjetor, duke u bërë shtetase SHQIPTARE dhe duke mbart me krenari gjithashtu shtetësinë KOSOVARE.

Në këtë 100-vjetor, unë si artiste, në pamundësi për të bërë më shumë, i premtoj Shqipërisë së Madhe, që më ofroi gjithë këtë pasuri shpirtërore dhe artistike, se në çdo moment të jetës do të mundohem ta bëj krenare, duke u munduar që përmes artit dhe këngës të vë në pah shpirtin pozitiv e të pastër shqiptar!”

- Ky ishte entuziazmi i këngëtares nga Prishtina, Vesa Luma, duke treguar dhuratën më të mirë që ajo ka marrë në këtë festë të madhe të shqiptarëve.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The best gift for the 100th annual dew

"Albania girlfriend, with bluster and proudly say that I got the best gift for the 100 anniversary, becoming an Albanian citizen and proudly bears also KOSOVO citizenship.

Monday, 19 November 2012

Vesa Luma merzitet me ‘Facebook’

A mërzitet vërtet Vesa Luma me rrjetin social ‘Facebook’, apo është mërzitur më shumë i fejuari i saj se aty po i flasin lloj-lloj fansash, kjo ende nuk dihet.

Por ajo që flitet është se tashmë Vesa Luma ka një adresë vetëm në ‘Twitter’ dhe e urren ‘Facebookun’.

Ne urojmë të mos pendohet, pasi jo vetëm adhuruesit e saj të thjeshtë do t’i marrë malli për të biseduar me të në këtë rrjet që e përdor i madh e i vogël, por edhe ajo nuk mund ta shohë veten më me shqetësimin apo publikimet e saj në këtë rubrikë tonën që është vetëm ‘Facebooku …’. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
Vesa Luma weary of 'Facebook'

A bored really Vesa Luma social network 'Facebook', or is upset over her husband that there is talk all kinds of fans, it is still not known. But what is already speaking Vesa Luma has a single address in the 'Twitter' and hates 'Facebook'.

Thursday, 8 November 2012

Vesa e dashuruar pas zerit te Aurela Gaçes

Kjo foto që shihni është realizuar gjatë një spektakli të përvitshëm, që mbahet në diasporë dhe konkretisht këtë herë në Cyrih, “Miss dhe Mister Universi shqiptar”.

Besoj se i njihni se kush janë, është këngëtarja Vesa Luma, duke u mahnitur pas interpretimit të këngëtares Aurela Gaçe, që si duket Vesa e ka ndjekur edhe kur ishte e vogël artisten që ka provuar festivalin evropian.

Këtë gjë këtë vit tenton ta marrë edhe këngëtarja nga Prishtina, ku emri i saj po figuron në listën e disa këngëtareve nga Kosova që duan të arrijnë nga Festivali i RTVSH-së suksesin e Nora Nishliut.
M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dew lovers Aurela voice Gaçes

Monday, 5 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 5 Nentor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Per shkak uraganit "Sandy", Rita Ora detyrohet te shtyj dy koncerte, ate ne New York dhe Filadelfi, ndersa behet e ditur se do kthehet prape me 17 dhjetor.
 • Ministri i Kultures, Memli Krasniqi, eshte shprehur krenar qe ka qene pjese e klipit "Shine Ya Light", ndersa disa e kritikojne se nuk ka bere shume qe te levdohet.
 • Eliza Dushku publikon 25 gjerat qe njerezit nuk dine per te
 • Zanfina ne nje interviste per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt"
 • Rob Kardashian publikon dy foto me Rita Oren ku ata shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit
 • Gjyste Vulaj publikon fotot e saj, 6-muajshe shtatzene
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Tung": Jam me seksi se Kim Kardashian!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online