All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xhemi Shehu. Show all posts
Showing posts with label Xhemi Shehu. Show all posts

Sunday, 14 September 2014

Arbana dhe Xhemi, te dyja bashke pauze jashte ekranit...

Arbana Osmani & Xhemi Shehu

Arbana & Xhemi: “Kete sezon do te jemi me pushime”

Nje rastesi e bukur e dy mikeshave te ngushta, imazhe te spikatura te “Top Channel”, per te kaluar nje periudhe kohe dhe pauze jashte ekranit se bashku. Pas lajmit se Xhemi Shehu pret te behet nene per here te dyte, moderatorja e njohur Arbana Osmani deklaroi ne emisionin “Jamais Vu” te Mustafa Nanos, se ishte po ashtu shtatzene dhe per kete arsye do te terhiqet per nje kohe te pacaktuar nga ekrani. Ky ishte nje vendim i marre me deshire nga Arbana, nderkohe qe dhe Xhemi ka vendosur te mos angazhohet kete sezon te ri televiziv ne “TCH”, per faktin se ajo do te sjelle ne jete femijen e dyte ne janar te 2015-s, qe do e detyronte te linte projektin televiziv pergjysme.


Sunday, 29 September 2013

Xhemi, Arbana dhe Ledioni, tre prezantues, tre miqe se bashku tek "E Diell"...

Xhemi Shehu, Arbana Osmani dhe Ledion Lico tek "E Diell"
Tre miqte Xhemi, Arbana & Ledioni, bashke prezantues tek “E Diell”

“Top Channel” po pergatitet per rikthimin pas nje viti pauze ne ekran te programit te te dielave “E Diell”, tashme te riformatuar. Per moderimin e ketij programi me orar te zgjatur jane bere bashke tre prezantuesit me te njohur te ketij televizioni, njekohesisht dhe miq te ngushte jashte ekranit: Xhemi Shehu, Arbana Osmani dhe Ledion Lico. Ende nuk jane dhene detajet se si eshte konceptuar ky format ne sezonin e ri, dhe po ashtu nuk eshte vendosur data e programit te pare. Duket se pergatitjet kane filluar per programin me shume rubrika, te ftuar dhe muzike live. Me kete treshe te re do te kemi nje rikthim ne skeme me tre prezantues si ne edicionin e pare te “E Diell”, qe prezantohej nga Adi Krasta dhe dy partneret e tij, Arbanen dhe Xhemin.


Saturday, 27 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 27 Korrik 2013
 • Elona e BB, ne dileme mes nje djali shqiptar dhe francez. "Partnerin e deshiroj artist. Ne shtator mund te jem ne televizion"
 • Luana, e dashuruar me menaxherin e nje qendre biznesi pas ndarjes nga Gaxha
 • Zajmina kapet mat me te dashurin ne plazhin e Himares
 • Xhensila dhe Besi, skena erotike gjate pushimeve
 • Eldora e BB6: Surpriza e Shpendit per 28-vjetor, lule te bardha dhe varese Swarovski. Fotot, dhuratat dhe detajet e festes me shume te ftuar
 • Maya: Me partnerin tim po mendojme per nje femije. Kam hequr dore nga cigarja per hir te dashurise
 • Martohen Atdheu i "Da Ligs" dhe Korabi i Xenit
 • Shkelqimi i "BB", pas ndarjes nga Alma, pushime te gezuara ne plazhet italiane
 • Soni me Aldon e "X Factor" ne Prishtine
 • Ermal Merdani, pas tre muajsh "single" del hapur me te dashuren e re

Tuesday, 2 July 2013

Xhemi Shehu, rikthen linjat seksi te vajzerise, pa shume vuajtje...

Xhemi Shehu“Ja si i humba 5 kg, tani kam peshen e vajzerise”

Xhemi Shehu pas dy vitesh rikthehet ne linjat e meparshme

Pas dy vitesh, kjo do te jete vera e pare qe moderatorja e njohur e “Top Channel”, Xhemi Shehu, do t’i kaloje pushimet me djalin e saj 2-vjecar, Martin. E tashme, pasi ka mbyllur sezonin e programit te te dielave “E dua vendin tim”, ajo po i perkushtohet jetes se qete, edhe pse pushimet me familjen ka vendosur t’i beje ne muajin gusht, disa dite ne Sarande, dhe pastaj ne ishujt e Greqise. Nderkohe qe ka lidhur kontrate si imazh i shampos “Heaven”, ajo do te beje pushim ne ekran, per t’u rishfaqur serish ne sezonin e ri televiziv, qe ka mundesi te jete serish formati “E dua vendin tim”. Apo, pse jo, te na surprizoje me ndonje program te ri, sic ka ndodhur dhe ne sezone te meparshme televizive. Por tashme flitet se, pas dy vitesh te ardhjes ne jete te djalit, Xhemi mund te jete serish shtatzene.


Sunday, 30 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 29 Qershor 2013
 • Xhemi Shehu pas dy vitesh rikthehet ne linjat e meparshme. "Ja si humba 5 kg, tani kam peshen e vajzerise"
 • Anaidi argetohet ne club me nje stjuardese bionde seksi
 • Fotot e para te pushimeve te personazheve VIP ne bikini
 • Vigani dhe Edberi bejne namin me femra, tundohet edhe Samanta
 • Eldora e "BB6" merr dhurate pushime cift ne Spanje
 • Xhesika Berberi pas fotove ne Turqi cilesohet me e bukura ne Ballkan
 • Zbulohet i dashuri i Oltes se "Big Brother 3"
 • Elia Zaharia argetohet ne lokalin me te ri dedikuar Mbretereshes Geraldine
 • Julka dhe Andy Dj pozojne duke u puthur ne buze, tashme si prinder
 • Valza Bajra, gati per tregun latino-amerikan si kengetare
 • Besim Trena, kampioni i botes qe pelqen vajzat modele pa muskuj

Saturday, 30 March 2013

Revista BLUETOOTH - 30 Mars 2013

Revista BluetoothRevista BLUETOOTH, 30 Mars 2013
 • Shpat Kasapi: Nuk i durova dot fotot e Aferdites me Di Caprion. "Nuk flas me te, mosmarreveshjet qe na ndane.". Gjendja shpirterore e Shpat Kasapit pas ndarjes. Planet per te qendruar singell nje kohe te gjate. Xhelozia dhe takime e rralla me Aferditen. Historia e Di Caprios dhe fundi i lidhjes permes nje telefonate...
 • Big Brother; Jeta e shthurur. Fotot skandaloze te Ilirit. I dashuri: Me Elenen do te sqarohem kur te dale.
 • Bleona Qereti, e ftuar ne festivalin e muzikes gay. Te dielen ne "X Factor" prezanton kengen me te re. Elvana Gjata, e ftuara tjeter e nderit.
 • Aurela Gace, sjell nje klip me skena sensuale
 • 30 vjetori i Jonides, detajet e festes VIP
 • Noizy zbulon anen e panjohur te tij, i futet gatimit
 • Nora Istrefi mbush 27 vjec
 • Vali Kuqi: Yllka, keshilltarja ime!

Sunday, 24 March 2013

Xhemi pozon per media per here te pare me djalin dyvjecar...

Xhemi Shehu
Xhemi prezanton per here te pare djalin dyvjecar, Martin

U be nene per here te pare ne maj te vitit 2011, dhe kaq kohe ka preferuar te mos publikoje asnje foto te djalit te saj, Martin. Ndersa para pak ditesh e kemi pare Xhemin ne kopertinen e revistes “Living”, ku ka pozuar me djalin e saj, qe tashme duket i rritur. Xhemi aktualisht prezanton programin e te dielave “Duaje vendin tend” ne “Top Channel”.

Kur erdhi ne jete Martini, ajo ishte prezantuese e programit e programit “E diell”. Preferoi te linde ne Tirane , nderkohe qe emri Martin ishte nje zgjedhje e saj, pasi e ka pasur nder emrat me te preferuar. Martini erdhi ne jete nje vit pas marteses Xhemit me te fejuarin e saj Visin, gjate nje ceremonie shume private qe organizuan me miqte.

Saturday, 23 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Mars 2013
 • Silva Gunbardhi, behet milionere me klikimet ne Youtube. Per dy muaj, kenga "Te ka lali shpirt" mbledh mbi 11 milione klikime.
 • Eda Zari vjen ne Tirane pas denoncimit te nenes se saj per vjedhje pronash
 • Luran Ahmeti, aktori shqiptar pjese e serialit "Sulejmani i Madherishem"
 • Big Brother; Eldora, vajza talasemike ne "BB" per cmimin e madh, aq sa kushton operacioni
 • Flet Valon Shehu: Vigani i ka provuar te gjitha, prisni supriza. 
 • Pas "Big Brother", Arsimi ne festivalet e filmave ne Verakruz, Berlin e Kanes
 • Fansat kunder gruas se Marselinit: A do ta falte ty yt shoq prostitucionin?
 • Xhimi nxit moshataret e tij: "Jeta fillon 40 vjec, ndaj me votoni mua"
 • Ermela, vrer kunder Anaidit: Llafazan dhe jep shembull te keq

Saturday, 26 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 26 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 26 Janar 2013
 • Bleona: Ganiut nuk ia ndien per mua!
 • Aurela Gace zbulon nje sekret: Skerdin e kam pas vetes, se nuk i kerkoj martese
 • Zbulohen fotot e Anjeza Shahinit me te dashurin, diplomat anglez
 • Adi Krasta paralajmeron largimin e radhes: Nje TV i ri me ka bere oferte te mire
 • Zanfina i shpeton burgut, paguan shumen qe i ka kerkuar Gjykata
 • Juliana Pasha ne diete, sugjeron receten personale te embelsirave
 • Silva Gunbardhi, ben ne 6 dite 1 milion klikime me klipin e ri
 • Xhemi pozon prane tenxhereve
 • Meti i BB vjen ne poza hot
 • Personazhe; Homoseksualet do t'u japin cmim VIP-ave qe i perkrahin, ja 12 kandidaturat e vitit
 • Andos: Nuk i duroj dot femrat e papjekura dhe nuk fal tadhtine

Sunday, 14 October 2012

Revista PALOMA - 13 Tetor 2012

Revista PALOMA, 13 Tetor 2012
 • Xhemi Shehu, e lumtur ne kete marredhenie te re!
 • Soni Malaj: Forma ime me e mire fizike? Merite e bashkeshortit
 • Albana Osmani, prezantuesja e "VIP Shpija"?
 • Nje histori dashurie si ne perralla. Floriana: Miresia e tij te carmatos! Tedi: Tek ajo shoh princeshen cdo dite!
 • Genta Ismajli: Nuk i kam false klikimet dhe like-t. Kam shume fansa!
 • Noizy: "Hapa nje pasticeri qe te tregoj anen time te embel!"
 • Revoltohet Agron Llakaj: Njerez, behuni zoter te fateve tuaja!
 • Adelina Tahiri flirton me Blerimin. Blerimi zgjedh Albanen.
 • Enca Haxhia ben endrren realitet, takon Lady Gaga-n
 • Xherdan Shaqiri feston ditelindjen e 21-te
 • Drita D'Avanzo, shqiptarja - mike e ngushte e Chris Brown
 • Vali Korleone i futet politikes, do e beje Gjilanin si Milano
 • Te veshurit me mire dhe me keq te eventeve... nga Niko Komani
 • I dashuri ideal: Adrian Gaxha

Saturday, 13 October 2012

Revista BLUETOOTH - 13 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 13 Tetor 2012
 • Valbona Selimllari: "Kam jetuar dashurine e vertete. Jam e lumtur me jeten time". Rrefimi i miss-it te perjetshem. "Nga e para", ndjeshmeria ndaj fenomenit te varferise dhe Bona si zonje shtepie
 • Grate e Futbollisteve. Historite e dashurise se cunave te kombetares
 • Xhemi Shehu: VIP-at s'duan te njohin humbje. "Kryefjala e kohes sime: Martini. Motivi i lumturise ne jete"
 • Adrian Gaxha hap zemren: Si perfundoi historia ime me Luanen. Florin e pashe ne nje video, s'e dija qe ishte nga Shkupi.
 • Florian Beqiri: Une, 12 vjecari surprize i "Kenges Magjike"
 • Vali Corleone: Me beni kryetar, ta bej Gjilanin si Milano
 • Genta Ismajli fryn buzet.
 • Sekreti i shnderrimit te Rozana Radit
 • Blerim Destani ne ndjekje te paparaceve
 • Adrian Gaxha, verdalle per te gjetur parking

Saturday, 6 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 6 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 6 Tetor 2012
 • Bombaj: Fitova, por e ndjej se kam humbur. Stresi apelon denimin: Ja pse jam i pafajshem!
 • Intervista, Rozana Radi: "Ju rrefej ndarjen me Mc Kreshen, burrat jane genjeshtare"
 • Kenan (Ezel) flet per here te pare mbi homoseksualitetin
 • Olta Gixhari drejt Oscar-it me filmin "Pharmakon"
 • Zbulohen personazhet e pare VIP te spektaklit "E dua vendin tim". Xhemi Shehu do te perballe ne ekran kulturen e tyre patriotike.
 • Shtatzenia e pameshirshme me linjat e Vikena Kamenices
 • Genta e BB5 perseri nudo
 • Adrian Gaxha provon per here te dyte te "Kenga Magjike" ne duet
 • Tom Doshi dhe Nikolle Lesi, te perfshire ne debate te nxehta
 • Bledar Laco: "100 vjet muzike" sjell 200 kenget me te famshme shqiptare
 • Jehona Sopi: Si ka ndryshuar jeta ime pasi jam bere nene

Tuesday, 11 September 2012

Xhemi Shehu: "I love my country", formati me i ri ne TCH...

Xhemi Shehu rikthehet me show humori si moderatore e nje gare mes VIP-ash

“I love my country”, formati me i ri ne TCH qe nxjerr zbuluar kulturen e VIP-ave shqiptare.

Eshte nje show suksesi, pasi ky format ne orarin prime time te te shtunave tashme transmetohet ne 30 vende te botes. Titullohet “ I love my country” dhe nga viti ne vit shtrin territorin e tij ne bote, ndersa pritet te realizohet kete sezon edhe ne Shqiperi. Pas shkrirjes se programit e ”E diell”, ku Xhemi Shehu ishte moderatore, si fillim me Adi Krasten dhe sezonin e kaluar me Alban Dudushin, flitet se do te prezantoje kete format te ri, qe “Top Channel” do ta sjelle ne kete sezon te ri televiziv.

Saturday, 8 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Shtator 2012
 • Franceska & Ermali, nuk e fshehin me: Jemi ndare!
 • Ciljeta: Ju tregoj per Tomasin, babain e femijes tim, jam e lumtur. Femija, fryt i nje dashurie te madhe me Tomasin
 • Fotot nudo te Bleona Qeretit dhe sherri me Rudina Magjistarin
 • Desada Metaj: Ja cfare bejne politikanet mbrapa kuintave tek "Opinion"
 • Jehona Sopi behet nene, vjen ne jete Aria
 • Rozana Radi zbulon anen e vajzes familjare, ne "AS" me program kuzhine
 • Enkel Demi s'le gje pa provuar, tani edhe DJ
 • Flaka Krelani tregon sensualitetin ne bregdetin amerikan
 • Adem Berka, modeli shqiptar qe po cmend mediat boshnjake
 • Xhemi Shehu rikthehet me show humori si moderatore e nje gare mes VIP-ash. "I love my country", formati me i ri ne TCH qe nxjerr zbuluar kulturen e VIP-ave shqiptare
 • Ulpiana Lama, zbulohen fotot me burrin kosovar dhe rivalen e ekranit

Sunday, 2 September 2012

Xhemi dhe Dudushi me programe te reja! S'ka me "E Diell"...

Shkrihet “E diell”: Xhemi dhe Dudushi me programe te reja

Kete sezon ne “Top Channel” nuk do te kete me “E diell”, programi qe konkurronte “E diela Shqiptare” me Ardit Gjebrean ne “Tv Klan”. Keshtu qe Alban Dudushin dhe Xhemi Shehun do te mund t’i shohim ne formate te reja televizive, qe pritet te nisin kete sezon te ri televiziv ne “TCH”. Ende nuk jane ndare perfundimisht formatet per secilin moderator, por kane filluar audicionet per dy patenta nderkombetare me titull “Minute to win it”, dhe “I Love my country”. Nuk dihet ende se cilin prej tyre do te moderoje Xhemi dhe cilin format Alban Dudushi ne kete sezon, ndersa po diskutohet pershtatja e secilit me formatin e duhur. Xhemi dhe Albani sezonin e kaluar ishin cifti prezantues i formatit “E diell”, pas largimit te Armend Rexhepagiqit dhe Aida Barakut si autore te programit.

Tuesday, 14 August 2012

Xhemi Shehu, ritet e nje dite te zakonshme...

Cdo dite e Xhemit … me apo pa diell

Kujtimet e bukura dhe ato te hidhurat. Dy kukullat e femijerise qe ruan me fanatizem. Ditari me simbole i adoleshences. Ritet e nje dite te zakonshme, brenda dhe jashte shtepise… ku ligjet i vendos tashme vetem i vogli, Martini

Cili eshte mengjesi yt i rutine?

S’bej as me pak e as me shume se c’bejne te gjithe sapo hapin syte.

Cili do te ishte mengjesi yt ideal?

Zgjimi ideal do te ishte ai qe te vjen natyrshem, pa zhurma punetoresh qe punojne te komshiu perballe, per shembull.

Jashte shtepise, cili eshte vendi i preferuar per kafen e mengjesit?

Sunday, 12 August 2012

Revista BLUETOOTH - 11 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Gusht 2012
 • Fjolla Morina: Seks per here te pare kur u martova, isha 17 vjec. Marredhenia me vajzen, koleget me te cilat s'flet dhe muzika. Femer seksi eshte ajo qe ben femrat te mendojne per seks.
 • Orinda Huta: Vera ime, pa pushime. Projektet e reja ne televizion dhe kenga qe pritet te dale shume shpejt
 • Genta sherr me DJ personal. Kengetarja: Vetem e hoqa nga puna; DJ: Reagova kur me hodhi ne rruge.
 • Shkenda Dubova pozon nudo
 • Cifti ne krize. Ermali pushime me shoqerine, zemerohet Franceska
 • Xhemi Shehu: Pas lindjes u bera paranojake
 • Foto: Adi i BB2 pushime intime ne Jale
 • Liria e Argita Berisha, pushime ne Dhermi
 • Nora Istrefi behet klientja e pare VIP e dyqanit te Linda Halimit
 • Gerta Heta dhe Genti Lako pushtojne territorin e muzikes
 • Kujt i thote "Te Dua" Flori?!

Sunday, 24 June 2012

Xhemi Shehu dhe polici i "Portokallise" prezantues te "Summer Fest"...

Xhemi dhe polici i “Portokallise”, prezantues te “Summer Fest”

Sic besojme se e keni pare tashme dhe ne ekran, pritet qe keto dite ne qytetet bregdetare shqiptare, “Top Channel” te nise nje ‘ festival bar’. “Summer Fest”, eshte festivali qe pritet te beje bashke emra shume te njohur te skenes shqiptare. Drejtimin e ketij festivali, qe do te kete si skene sheshet e qyteteve kryesore ne Shqiperi, do ta kete prezantuesja e “E Diell”, Xhemi Shehu, dhe aktori i dashur i “Portokallise”, Florian Binaj, apo sic e njohim ndryshe ne, polici. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jamie and the police of "Portokallise" presenter "Summer Fest"

Sunday, 17 June 2012

Femrat e ekranit, per ke bejne tifo ne Euro 2012


Femrat e ekranit, per ke bejne tifo ne Kampionatin Europian

Kete jave kane qarkulluar kudo fotot e kancelares Angela Merkel, e cila dukej tifozja me e cmendur e Gjermanise, pavaresisht kostumit qe mbante veshur dhe postit te saj te rendesishem. Megjithate nuk eshte vetem kancelarja gjermane, nga femrat e politikes, televizionit apo modes, qe i kane syte te drejtuara nga fusha e blerte ku luan skuadra e preferuar e tyre ne kete Kampionat Europian te futbollit. Vajzat e njohura te ekraneve tona, te cilat i shohim shpesh ne emisione te ndryshme e te suksesshme, vijne duke na treguar se per ke bejne tifo ne kete Europian. Secila prej tyre ka nga nje skuader te ndryshme, e nese iu eshte krijuar bindja qe ne Shqiperi ka shume tifoze te Italise, sidomos femra, nder personazhet tona vetem njera ka qelluar te jete me kete skuader. Te tjerat i zbuloni me poshte.

Sunday, 10 June 2012

Xhemi Shehu: Shpresoj te prezantoj programin tim te preferuar...

Xhemi: Shpresoj te prezantoj programin tim te preferuar

Moderatorja e njohur flet per familjen, impresionet e bashkepunimit me Alban Dudushin dhe ambiciet e reja ne ekran per sezonin e ri

Ne televizion shfaqet prej nje dekade, ndersa ka drejtuar formate te ndryshme nga programet me doza humori, e deri tek ato me tone serioziteti. Prej kater vitesh quhet Xhemi Shehu e te dielave ne “Top Channel”. Nuk eshte cudi qe shpejt ta shohim ne nje format krejt te ri, qe e ka enderruar prej kohesh dhe qe do te jete vertet terreni ku ajo preferon te shkele. Prezantuesja e njohur e “Top Channel” mbyll sezonin e “E diell” ne nje rrefim per veten, familjen, djalin 1-vjecar dhe ambiciet e saj te reja per ekranin.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online